Радостин Василев: Ще приема всички решения на НС, които ще възстановят групата на МЕЧ (Видео)

25.03.2025 13:09
Радостин Василев

Все пак утре ще има протест, каза той

"Аз ще приема всички решения на Народното събрание, които ще възстановят състава на ПГ на МЕЧ , защото същата беше разформирована незаконосъобразно", това заяви Радостин Василев на брифинг пред медиите.

По-рано на извънреден брифинг председателката на Народното събрание Наталия Киселова предложи парламентарната група на МЕЧ да се възстанови с промяна в правилника или с решение на парламента.

"Стана ми мъчно след това изказване, защото след безпрецедентна грешка на този председател, с половин уста предложи вариант за изход от тази парламентарна криза, която тя създаде", каза още Василев.

По думите му групата е била разпусната извън всякакви правила, за да бъде ударен той и да бъде заглушен гласът му.

"Действията ми след това, обявяването на протест и реакцията ми спрямо това беззаконие са израз на непропорционалната несъобразна атака към мен", каза още Василев.

"Аз съм готов да се боря за истината, без значение дали това обида лидера на ГЕРБ. Утре, ако бъде възстановена парламентарната група на МЕЧ с всички права, ние няма да възпрепятстваме провеждането на пленарни заседания. Още по-малко ще пречим на кърменето на бебета в Народното събрание, на тяхното отглеждане, на създаването на парламентарна детска градина или на каквото и да е било друго. Ние се отнасяме изключително отговорно към парламентарната работа и вярваме, че това е част от парламентарния живот", каза председателят на МЕЧ.

Радостин Василев заяви, че Киселова не трябва да се страхува за себе си. "Тя трябва да се страхува за своята кариера".

"Видях проекта на ИТН преди малко. Утре на председателския съвет ще искаме възстановяването на парламентарната група на МЕЧ и всички последици, свързани с това. Дали на ГЕРБ им харесва, че аз съм зам.-председател на българския парламент, няма никакво значение. Всяка парламентарна група, всяко парламентарно мнозинство, което е направило 4 процента ще има зам.-председател на парламента", каза той.

Василев каза още, че вярва, че притежава качества да бъде и председател на Народното събрание, но не е поставил това на дневен ред.

"Благодаря на госпожа Киселова, че с половин уста намери сили да си признае грешката и да предложи два варианта. Благодаря на ИТН, "Възраждане", "Величие", ПП-ДБ, че защитиха справедливостта. Не възприемам това като лична защита, а като защита на истината", заяви.

Председателят на МЕЧ все пак уточни, че утре ще има протест.

Други от От страната и света

Тримата мъртви в хижа Петрохан били простреляни в главата

Простреляни в главата са тримата мъже, открити мъртви в хижата край Петрохан. Това сочат първоначалните данни от огледите. В хижата е имало и оръжие. Все още обаче няма информация дали става въпрос

Задържаха за 72 часа мъжа, обвинен за убийството на приятелката си с брадва

Окръжната прокуратура в Плевен задържа за срок до 72 часа 70-годишен мъж, обвинен, че умишлено е умъртвил жената, с която живеят на семейни начала, съобщиха от прокуратурата

Не ходете до водопад "Скакавица", падат ледени късове

Не ходете до водопад "Скакавица", падат ледени късове. Това предупреждение отправиха към туристите от Национален парк "Рила". От Дирекцията на парка уведомяват посетителите в района на водопад

Военните: Светлинните обекти утре над Казанлък ще са заради вечерно учение

Светлинните обекти, които могат да бъдат забелязани утре над територията на Учебен център „Тюлбето" в Казанлък, са част от специфични занятия на военнослужещите

До 28 февруари паркирането в Русе се заплаща само онлайн

Във връзка с решението на Общински съвет – Русе от 29 януари за промяна на цените за платено паркиране, Специализираното звено „Инспекторат, охрана, обществен ред и сигурност" обяви начините и

>