ПП-ДБ призова Киселова да възстанови парламентарната група на МЕЧ

21.03.2025 17:04
Народно събрание

"Продължаваме промяната - Демократична" подкрепи съществуването на парламентарната група на МЕЧ и призова председателката на Народното събрание Наталия Киселова да я възстанови. 

От коалицията са категорични, че тази сутрин  Киселова е приложила правилника на НС по недопустим начин, без да се съобразява с неговия дух и цел и по този начин разформирова една опозиционна парламентарна група.

"Независимо, че защитаваме противоположни ценности и интереси народните представители, избрани от листата на ПП МЕЧ, трябва да могат да представляват своите избиратели с всички права, които произтичат от правилника, без значение какво смятаме ние или управляващите за техните политически убеждения и цели", гласи позицията на ПП-ДБ.

Призоваваме г-жа Киселова да възстанови вписването на парламентарната група на МЕЧ в регистъра на парламентарните групи в съответствие с духа на правилника и да не прилага процедурни хватки за заглушаване на опозицията, както напоследък се случва все по-често, настояват те.

По-рано днес Киселова обяви, че парламентарната група на МЕЧ е прекратила съществуването си, защото има само 9 депутати. Радостин Василев обаче я обвини, че умишлено е забавила клетвата на новите двама народни представители от формацията му и се закани да я даде на прокурор заради злоупотреба с правомощията й като председател на НС.

Други от От страната и света

Гълъб Донев прекъсва серията жени начело на парламента?

За подготвена се сочи и водачката на листата на ПБ в 23-и МИР Михаела Доцова, доктор е по административно право Бившият служебен премиер в правителствата на Румен Радев - Гълъб Донев се очаква да

Кремъл впечатлен от заявката на Радев за диалог, НАТО и Брюксел го чакат с нетърпение (Обзор)

Той: България ще положи усилия за продължаване на европейския си път. Но за да има силна България в силна Европа, са необходими критично мислене и прагматизъм Готовност да работи с безапелационния

Тигър скочи сред публиката по време на цирково представление в Русия (Видео)

Цирков тигър скочи сред публиката, след като предпазна преграда се срути в Ростов на Дон, пише The Moscow Times. Руските правоохранителни органи започнаха наказателно разследване по случая

Турски тир падна в дере край Великотърновско, шофьорът загина

Временно се преустановява движението през Прохода на Републиката заради катастрофа, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във Велико Търново. Около 19:00 ч

Радев привлече 28% от ГЕРБ, 36% от ПП-ДБ и 52% от БСП (Графика)

Това е първото пълно парламентарно мнозинство в новия век, последното бе през 1997 г. на Иван Костов, появило се на същата дата 19 април, но с 800 000 гласа повече

>