Пострадали в трагедията "Индиго": Върна ни се спомена за очите на децата, които стъпваха едно върху друго

20.03.2025 08:49
Родители на деца, загинали пред "Индиго"

Няма справедливост в трагедията, случила се преди години в дискотека "Индиго", споделиха в предаването "Тази сутрин" на Би Ти Ви две свидетелки на трагедията.

Мирена Василева е била в „Индиго" във вечерта на 21 декември 2001 г. Не е пострадала. Разказва, че случилото се в Кочани ѝ е върнало спомена в очите на децата, които са стъпвали едно върху друго. Тогава е била на 15 г., като е отишла до заведението с брат си. За тяхно щастие не са стигнали до вратите, когато всичко е започнало. След това се отдръпват назад, но не забравя ужаса, който са видели.

„Сцените как изкарват деца, за да им дадат първа помощ на леда отвън. За нещастие някои не можаха да спасят. Как родители пристигаха с коли, за да търсят децата си в блъсканицата", разказа тя.

Подчертава, че е имало виновни, но не е имало наказани. „Нашата държава е виновна, която не поема никаква отговорност при такива неща. Години наред не се взимат никакви мерки", добави Мирена. Подчерта, че за случая не е въздадена справедливост.

Работила е в заведение и разказва, че нищо не се е променило, а за проверките се знае часове по-рано и на практика са фиктивни.

Камелия Ангелова, също пострадала в „Индиго", разказа, че оттогава е имала изключително много здравословни и психологически проблеми. Била е в кома повече от 12 часа. Лекарите ѝ казват, че до 10 г. може да отключи сериозно неврологично заболяване, което се и случва. Била е на събитието с две приятелки, едната от които е загинала, а другата също е била в реанимация. Последният ѝ спомен от случилото се е изключително силно пищене и усещане как е без въздух.

Тя и семейството ѝ също са отчаяни от присъдата, която е условна за Цвятко Барчовски, бивш председател на Комитета за младежта и спорта. На управителя на "Индиго" Ангел Николов и двама охранители са наложени глоби.

Други от От страната и света

Фенки на Йонас Кауфман от цяла Европа търсят билети за София, за да го гледат през август със Соня Йончева

Певецът има концерти на открито през цялото лято, но с доста по-скъпи билети, отколкото за изявата на площад "Св. Ал. Невски" Новината, че любимецът им Йонас Кауфман ще пее на 25 август със Соня

?x100 за мистерията за мистерията “Петрохан”: мъртвите от герои на границата до въоръжени педофили. И родители, които мълчат

Ще говоря, като приключи разследването, казва майката на издирвания Ивайло Калушев проф. Стела Димитрова  Шефът на ДАНС Деньо Денев и и.ф. главният прокурор Борислав Сарафов съобщиха за сигнал

Йотова чака от парламента нов бюджет - който стане служебен премиер, да е готов да го внесе (Обзор)

Изборите ще са на 19 април,даде официално да се разбере президентът на втория кръг консултации Бъдещият служебен кабинет да внесе в парламента редовен бюджет за 2026 г., а депутатите да го приемат

Димитър Радев с първо участие в заседание по паричната политика в ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард приветства управителя на Българската народна банка Димитър Радев на първото му участие в заседание по паричната политика на

Сметките за ток вдигнаха напрежението – заради студ и празници (Обзор)

Държавата ще проверява дали е спазен срокът за отчитане, който по закон трябва да е до 31 дни Енергодружествата обясняват високите суми с по-голямо потребление и студено време Сметките за ток

>