Психолог: Обикновено мъчителите на животни са били жертва на агресия като деца

16.03.2025 15:25
Благовест Божидаров Кадър: Нова

Хора, които извършват жестоки издевателства над животни, най-често като деца са ставали жертва или свидетели на агресия. Изпитването на удоволствие от това да гледаш как друго живо същество страда е вид психично отклонение. Това обясни криминалният психолог Благовест Божидаров, който е част от екипа, работил по случая с арестуваните мъж и жена за брутална агресия над четириноги.

 26-годишната Габриела Сашова и 35-годишният Красимир Георгиев са задържани и обвинени в жестокост към животни, причинявайки им мъчителна смърт. Видеата пласирали в тъмната мрежа, предимно на чужденци. Имат обвинение и за пране на пари.

„Агресията е компенсаторно поведение, предизвикано от дълбоко усещане за малоценност. Наблюдава се и един вид видова дискриминация, която представлява унизяване на други биологични видове. Садизмът сам по себе си е желание за контрол и управление. Специфичното за него е изпитването на удоволствие от страданието в случая на животното и тоталната липса на емпатия", поясни Божидаров пред Нова тв.

„Във видео, което изтече в интернет, момичето казва колко добре се чувства, когато харчи пари. Само по себе си това говори за високо ниво на меркантилност и липса на емоционална зрялост", каза още криминалният психолог.

По думите му практиката доказва, че често, когато лица, упражняват насилие над животни, на по-късен етап агресията преминава и към хора.

Други от От страната и света

Бивш служебен министър на Радев готов за новия проект

Бившият министър на регионалното развитие и блогоустройството в служебните кабинети на Румен Радев Иван Шишков обяви готовност да бъде част от новия политически проект на оттеглящия се от поста

Челна катастрофа с кола на общината край "Моста на влюбените" в столицата (Видео)

Джип на Столичната община и кола са се ударили челно в центъра на София, стана ясно от кадри във фейсбук групата "Катастрофи в София".  Инцидентът е регистриран около 7 ч

Протестиращи срещу кариера се канят да блокират пътя София-Варна във Велико Търново

Стотици великотърновци и жители на околни села се събраха тази сутрин пред РИОСВ – Велико Търново на граждански протест срещу инвестиционното намерение за варовикова кариера край с. Балван

Богдан Богданов от ПП-ДБ: Не можем да кажем "за" или "не" на партньорство с Радев в момента

"Противоречивите заявки, които сме чували по важни въпроси, включително и външнополитически, не ни дават увереност, че бихме могли в този момент да кажем "за" или "не" на партньорство с потенциалната

Кой тръгва с Радев?

От "Дондуков" - най-близкия кръг. По страната и кметове помагат, а сред най-активните е бившият на Пловдив Здравко Димитров 480 души - толкова проверени хора трябва да има подръка Румен Радев

>