Пребили до смърт Мариян от Кула след пиянски скандал, обвиняемите избягали с автобус към Сърбия

11.03.2025 08:59 Валери Ведов
Директорът на ОД на МВР във Видин Петър Коцин и окръжния прокурор Ваня Ненкова Снимка: Валери Ведов

Ден след побоя нападателите установили, че момчето е мъртво

20-годишният Мариян Пасков от Кула е бил убит от човека, при когото е живял, след като напуснал дома на приемните си родители. Престъплението е било извършено в квартирата на Мариян, съобщиха окръжният прокурор на Видин Ваня Ненкова и шефът на ОД на МВР в града Петър Коцин. 

Вече има разпитан свидетел, който е очевидец на престъплението. Извършени са множество огледи и са събрани достатъчно доказателства. Няма изразен мотив за престъплението, то е извършено по пиянски подбуди.

Двамата обвиняеми все още са извън страната и са избягали с автобус към Сърбия два дни след убийството на Мариян. Досъдебното производство започна за отвличане на младия мъж в град Кула Мариян. В хода на разследването са събрани доказателства за двама от ромски произход, които са привлечени като обвиняеми задочно. По възрастният е осъждан от 2012-2013 г. за кражба и причиняване на телесна повреда. По-младият е регистриран и съден за кражби.

Убийството е станало на 3 март в имот, в който пострадалото лице е живеело на квартира и е собственост на единия от обвиняемите. Двамата са действали в съучастие и са извършили тежкото престъпление. Установено е, че на 2 март обвиняемите са нанесли побой на Мариян, а на следващия ден са установили, че е починал. Тогава са решили да го изгорят и да се отърват от трупа.

Други от От страната и света

Близките на жертвите от "Петрохан" бесни за песента на Слави

Не е удачен моментът за такива неща, казва и бащата на Александър Макулев - Яни Взрив от недоволство предизвика новата песен на Слави Трифонов "Деца, забравени от Бога"

Патриарх Даниил ще възглави Преждеосвещена света литургия в Ихтиман

Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил ще възглави Преждеосвещена света литургия в храм „Успение Богородично“ в град Ихтиман, съобщиха от Софийската митрополия на сайта си и от Община

Православен календар за 6 март, вижте кои са имениците днес

Св. 42 мчци в Амория Тези четиридесет и двама християнски мъченици, били военачалници и пострадали за вярата през 840 г. в гр. Амория, в малоазийската област Фригия

Само в "24 часа" на 6 март: Задължително шофиране и по тъмно, за да вземеш книжка

Само в "24 часа" на 6 март четете:  Задължително шофиране и по тъмно, за да вземеш книжка С евтини дронове камикадзе Иран пробва да измори военната машина за милиарди на САЩ  Десислава Желязкова:

10 умствени навика, от които да се откажете, за да имате професионален успех

Освен че саботират кариерата ви, те са и рецепта за нещастие "Точният човек" е специален проект на "24 часа" за професионалния успех, растежа в кариерата, личностното развитие

>