Десетки арестувани при акция срещу наркоразпространението в София

01.03.2025 14:50
Белезници СНИМКА: Pixabay

29 души са били задържани при операция в София. Тя е насочена срещу разпространението на наркотици. В хода ѝ са открити различни видове дрога.

Трима мъже са арестувани в района на столичния квартал „Люлин" 5, след като е получена информация, че те са забелязани да разпространяват наркотични вещества. Отзовалите се на място униформени служители установили мъж на 44 години и двама младежи на 19 и 17 години. В близост до тях, укрити в автомобилна гума, били намерени 76 топчета с кафяво и бяло прахообразни вещества. При справка в полицейските регистри се оказало, че 44-годишният мъж има криминално досие за извършени кражби, а 19-годишният вече е осъждан за наркотици, съобщава БНР.

В ж. к. „Надежда" 1 служители на „Охранителна полиция" извършили проверка на 35-годишен софиянец, известен в миналото на органите на реда за извършени кражби. Той доброволно предал 17 полиетиленови пликчета, съдържащи суха растителна маса. Извършеният тест показал, че съдържанието на пакетчетата е синтетичен канабиноид, а количеството е около 8,49 г. На софиянеца е наложена мярка за неотклонение "задържане под стража" за срок до 72 часа и му е повдигнато обвинение.

В рамките на специализираната операция криминалистите от Първо РУ задържаха десет човека. На бул. „Фритьоф Нансен" те засекли 38-годишен шофьор, управлявал превозното си средство след употреба на дрога. При последвалата проверка у него бил открит амфетамин. Мъжът отказал кръвна проба, а по случая било образувано бързо производство.

В Четвърто РУ задържаните през последните дни са петима. При проверки в кв. „Лозенец" и централната част на столицата са открити различни количества марихуана и амфетамини. Хероин е бил открит при проверки на криминално проявен 35-годишен мъж и у сирийски гражданин, пребиваващ в страната ни с хуманитарен статут.

Други от От страната и света

Тръмп: ЦРУ ми каза, че Моджтаба Хаменей е гей (Обзор)

Републиканци недоволни от президента Нараства напрежението в партията на президента на САЩ Доналд Тръмп, докато се кроят плановете за разполагане на войски на територията на Иран

100 млн. за бизнеса, за да не усетят хората рязко поскъпване (Обзор)

Помощите са за транспорта, земеделието и енергийно интензивните производства и за всички фирми при скъп ток Правителството отделя около 100 млн. евро от бюджета засега

Майка призна, че дъщеря ѝ има психични проблеми, но след като тя наръга 4-ма германци (обзор)

През 2020 г. обира магазин, но я хващат Българин се разминал на косъм от нападение Версията на СДВР - няма ксенофобия, а пристъпи на агресия Пореден случай на агресия от психично болен човек показа

Тайгър Уудс е участвал в катастрофа с преобърната кола във Флорида

Тайгър Уудс е участвал в катастрофа с преобърната кола на остров Джупитър, щата Флорида, в петък. Това стана ясно от съобщение на телевизия WPTV, цитирана от Си Ен Ен

ООН създава механизъм за защита на търговията през Ормузкия проток заради войната в Иран

ООН съобщи, че създава специална работна група, която да изработи механизъм за поддържане на търговията през Ормузкия проток, като предупреди, че прекъсванията на веригите за доставки

>