Европрокуратурата обвини шеф на българска фирма и негов съучастник в измама за над 66 хил. евро

28.02.2025 10:29
Става дума за подправени договори за работа. Снимка: pixabay

Филиалът на Европейската прокуратура в София повдигна обвинения срещу двама души, заподозрени в измама за 66 750 евро. Парите са от Европейския социален фонд и държавно съфинансиране.

Управителят на българската фирма и негов съучастник, действащ като ръководител на проект, са обвинени, че са предоставили фалшива информация на Министерството на труда и социалната политика, за да получат пари, предназначени за подкрепа за наемане на безработни и неактивни хора.

Парите били предоставени по Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" за периода 2014 - 2020 г., предназначена за насърчаване на местната заетост, съобщи БНР.

Въпросният проект трябвало да осигури възможност за работни места, професионално обучение и квалификация за лица, желаещи да станат част или да се завърнат като част от работната сила.

Разследването обаче установило, че през 2021 и 2022 г. били направени фалшиви документи, за да се създаде впечатление, че целите на проекта не са изпълнени.

Става дума за подправени договори за работа и подписи, които били подадени тогава като част от финансовите и техническите доклади, необходими за крайното плащане.

Други от От страната и света

Калушев подготвял бягство от месец - имал ятаци в чужбина и познавал тайни пещери

5 дни след масовия разстрел на хижа “Петрохан” няма следа от оцелелите рейнджъри Приятелите му отказват съдействие на разследването Агенцията за закрила надетето се самосезира за детето на Яни

Европейските борси приключиха възходящо

Водещите индекси на европейските финансови пазари приключиха търговската седмица, в която бяха публикувани редица корпоративни резултати, на положителна територия, предаде Си Ен Би Си

Освен 6,2 млрд. лв. в банките през декември българите оставиха и 10 млрд. лв. в магазините (Обзор, графика)

Продажбите на техника и мебели с почти 30% ръст за една година Купуването на имоти и внасянето на цели 6,2 млрд. лв. като депозити в банките през декември не е било единственото нещо

Трети опит площад “Ал. Невски” да стане “Св. Иван Рилски” (Обзор)

СОС вече два пъти отлага темата Столичният площад "Св. Александър Невски", който носи името на храм-паметника, да се преименува на "Св. Иван Рилски", предлагат общинските съветници от "Синя София"

България дефилира на 4 места на олимпиадата (на живо)

България дефилира на 4 места на откриването на олимпийските игри. В Милано Александра Фейгин бе в компанията единствено на ръководството на федерацията

>