Петър Москов: Ако народните представители забранят вейповете, те ще станат още по-интересни за децата

09.02.2025 09:28
Петър Москов

Учуден съм от шума, който се вдигна от цялата история за някой, който ходи да си слага ботокс в гараж. Не е работа на държавата след всеки неразумен човек да пуска по един контрольор, за да му казва: не влизай в гаража, за да те оперират. Това коментира д-р Петър Москов по Нова тв по повод фаталната козметичка, заради която 11 жени се озоваха в "Пирогов" с усложнения след поставяне на ботулинов токсин.

"Разумните хора знае простички неща и трябва да ги знае базово - лекаство се предписва от лекар, медицинска манипулация и операция се извършва от  лекар, лекарите работят в медицински центрове, болници. Като знаем тези три прости неща, ние сме опазени. Държавата ни пази, защото следи местата, на които се извършват манипулации, дали са спазени протоколите, дали лекарствата са качествени", каза още Москов. 

"Когато си мислим, че лекарството може да ни се предпише от съседката, или манипулацията може да ни се направи в гаража, може да прочетем в инстаграм, това не е работа на държавата. За тези хора има еволюционни сили, които се наричат естествен подбор. Не е работа на държавата след всеки неразумен човек да пуска по един контрольор, за да му казва не влизай в гаража, за да те оперират", каза още той. 

Москов настоятелно съветва всеки  да обръща към лекар, а не да иска мнение от съседката или от инстаграм. "Не се лекувайте по телевизията", каза още той. 

Той коментира и поредицата от инциденти с деца, пушили вейп. "Ако народните представители забранят вейповете, те ще станат още по-интересни за децата. Забраната и в момента съществува, но по интернет може да поръчваме всичко", каза Москов. 

Други от От страната и света

Собственикът на разбитата фабрика за анаболи хващан и преди 4 години да прави стероиди (Снимки)

Шефът на разбитата в София фабрика за производство, съхранение и разпространение на анаболни стероиди е хващан и преди 4 години за същото престъпление

Красимира Иванова-Атанасова е назначена за заместник областен управител на Ямбол

Със Заповед на Министър-председателя от 06.03.2026г. Красимира Иванова-Атанасова е назначена на поста заместник областен управител на област Ямбол. Това съобщават на сайта на Областна администрация

Хасан Адемов запозна зам.-председателя на ЕК с усилията на кабинета да защити най-уязвимите хора

Служебният министър на труда и социалната политика Хасан Адемов запозна заместник-председателя на Европейската комисия (ЕК) Роксана Мънзату с усилията на кабинета да защити най-уязвимите хора

Кметът на Русе кани партии и коалиции на консултации за предстоящите на 19 април избори

На основание чл. 91 от Изборния кодекс кметът на община Русе Пенчо Милков кани парламентарно представените партии и коалиции в 51-вото Народно събрание да участват в консултации за определяне

В Бургас обучиха общинари и огнеборци за работа с дрон

Местната администрация предостави безвъзмездно на пожарната безпилотна система за автоматично излитане, кацане и зареждане Общински служители и пожарникари в Бургас преминаха през специални курсове

>