Пробация договори апаш от Стамболийски, две седмици крал уиски от един и същи магазин

25.01.2025 16:35 Никола Михайлов
Хранителен магазин. Снимката е илюстративна. Снимка: Pixabay

Общо успял да задигне 10 бутилки на стойност 392,90 лева

Криминално проявен и осъждан жител на Стамболийски сключи споразумение с прокуратурата за пробация, след като е признал, че в продължение на 15 дни крал бутилки уиски от магазин в града. 

В началото на миналата година служители на търговския обект установили, че им липсва част от стоката. Подали сигнал в полицията и разследващите бързо влезли в дирите на извършителя. Оказало се, че за периода от 9 до 24 декември 2023-а той е успял да задигне 10 бутилки уиски за общо 392,90 лв. Понякога взимал по едно, друг път - по две шишета. 

Изправен пред съда обаче крадецът признал вината си и тъй като вече бил възстановил щетите, договорил година пробация. Тя включва задължителна регистрация по настоящ адрес и периодични срещи с пробационен служител. Ще трябва да се подписва два пъти седмично. Освен това е задължен да плати 175 лв. разноски по делото. 

Решението на Районния съд в Пловдив, с което споразумението е одобрено, е окончателно и не подлежи на обжалване и протест.

Други от Регион

Кметът на Смолян: Ситуацията след свлачището е апокалиптична, 70% от пътя е унищожен

Сигнал за първите пукнатини е подаден вчера сутринта около 8,15 часа 70% от пътя Смолян - Пампорово е отнесен от свлачището. Това заяви кметът на града Николай Мелемов

Кметът на Смолян обяви бедствено положение заради свлачището край Пампорово

Кметът Николай Мелемов обяви бедствено положение заради активизираното свлачище в района на Райковски ливади, което затвори пътя Пампорово – Смолян. Мелемов издаде заповедта тази вечер в 20 часа след

Семейство от Кочево държи парите си в каса с ключа върху нея, обраха го

Жената работела като социален асистент в Германия, крадецът постепенно ще й връща парите Семейство от садовското село Кочево се раздели с 10 500 евро от спестяванията си

Свлачището край Пампорово скъса 300 метра от пътя, събори стотици дървета, повали стълбове и прекъсна тръба с метан (Видео, снимки)

Подаването на газ е спряно, за да не се стигне до взрив Свлачището между Смолян и Пампорово буквално сряза около 300 метра от асфалта. Огромни черни маси са се свлекли надолу по урвата

Хората на Слави се преименуваха на „Прогресивно Карлово", тези на Радев не ги припознават

Въвеждат карловци в заблуждение, негодуват от партията на бившия президент  Остра позиция изразиха народните представители от „Прогресивна България", избрани от Пловдивска област по повод промяна в

>