ПП пусна списък с областните управители на Пеевски

24.01.2025 14:37 Павлета Давидова
Лена Бориславова
Списъкът, който представиха от ПП

В него фигурират заместници от Пловдив, Кърджали, Пазарджик, а в Хасково е посочен самият губернатор Мехмед Атаман

Списък с областни управители, за които се твърди, че са приближени на Делян Пеевски, пусна Лена Бориславова от ПП. Това става ден, след като лидерът на ДПС - НН призова своите да напуснат и да се разграничат от сегашното правителство.

В списъка фигурира зам.-областната управителка на Пловдив Нурджан Караджова, чиято оставка се чака, както вчера писахме. В момента тя е в отпуск, тъй като била задочничка и посещавала очни занятия. Караджова е от Асеновград и зае поста на 28 юни м.г.

Осман Мурадов, зам.-областен на Пазарджик, също фигурира като човек на Пеевски според ПП.

В Кърджали Кадир Муарем е зам.-областен и е посочен като доверено лице на лидера на ДПС-НН. Левент Байрямов Палов заема позиция на зам.-областен в Стара Загора.

Мехмед Атаман е посочен като областен на Хасково.

"Дълго време Делян Пеевски ни обясняваше, че няма нищо общо със служебното правителство и, че няма никакво влияние в тяхната работа. Вчера обаче той по брилянтен начин опроверга това призовавайки всички негови и областни управители и зам.-областни управители да напуснат", заяви Татяна Султанова в парламентарните кулоари. Според нея тези, които ще се оттеглят са повече от тримата, които вече заявиха това (Шумен, Търговище и Хасково - бел. ред.). Тя добави, че ще следят дали всички ще имат доблестта да напуснат заеманите от тях позиции.

Според нея това било доказателство кой е ръководил служебното правителство и "кой е дърпал конците на всички служебни министри".

"Да видим дали новото редовно правителство ще успее да се отърси от влиянието, или поне символно да даде заявка, че се отърсва от влиянието на Делян Пеевски. Тези назначения бяха направени от кадъра на ГЕРБ Димитър Главчев, който от трибуната на НС обясняваше как това е негова кадрова банка, особено подчертавайки за зам.-областните управители", коментира пък Лена Бориславова.

"Трудно е да бъдат изобличавани, показват се много скрити лимонки в различни нива на администрацията, нашата роля е да изобличаваме такива зависимости на всички нива", каза Бориславова.

Що се отнася до имунитетите на Джейхан Ибрямов и Марио Рангелов, тя е гласувала "въздържал се".

"Това е прокуратурата на Сарафов, която не разследва случайно. Тя атакува избирателно, по политически причини и го прави в точния момент, за да угоди на Пеевски и Борисов, когато е необходимо", обясни депутатката, която тази седмица сама се отказа от своя имунитет по искане на главния прокурор.

Други от От страната и света

Иван Иванов: Няма 50% индексация по пътните договори

Няма извършена индексация от 50% по договорите за пътно строителство и анексите към тях, заяви Бившият регионален министър Иван Иванов в ефира на „Офанзива с Любо Огнянов" по NOVA NEWS

Богдан Богданов: Не за първи път виждаме управляващи, които оставят целия негатив на служебното правителство

"Не за първи път виждаме управляващи, които се измъкват "по терлици в момента и казват: „Целият негатив е на служебното правителство". Това заяви в предаването „Офанзива с Любо Огнянов“ по NOVA NEWS

Затвориха летище "Васил Левски" заради дрон

Въздушното пространство над летище "Васил Левски" в столицата е било затворено днес следобед, а полет от Кьолн е бил пренасочен и е кацнал на летище Варна

Орлин Горанов попаднал в силна гръмотевична буря в самолета за Атланта

Орлин Горанов стигна за турнето си в САЩ след сериозни премеждия, за които разказа във фейсбук профила си и заяви, че никога няма да забрави.  Той описа

Радомир Чолаков: Дизелът отива към 3 лева и се боя, че това няма да е краят

Дизелът отива към 3 лева и се боя, че това няма да е краят. Ситуацията е толкова форсмажорна, че тук са необходими съвместни действия на всички държавни органи

>