Джевдет Чакъров: По критерии, не по квоти, ще се разпределят постовете във властта

17.01.2025 11:32 Весела Бачева
Джевдет Чакъров и представителите на ДПС-ДПС обясниха как ще се делят постовете в новото правителство.

Не на квотен принцип, а на база критерии като обществено доверие, ще се разпределят постовете във властта от новото правителство на Росен Желязков. В това увериха от ДПС-ДПС, които не са част от коалицията, но заради подкрепата си за кабинета ще имат думата при вземането на решения.

"Ще бъдем председателите, предполагам, но не е фиксирано. По-важното е, че ще има диалогична среда и там ще се взимат с пълно единодушие решенията. Това е много важно за всички. Ние имаме опит от наши участия в коалиционни форми. Държим всичко да става прозрачно и да е достояние на цялото общество", отговори председателят на групата Джевдет Чакъров кои ще са представителите на ДПС-ДПС в съвета.

"Начинът, по който ще се избират представители на различни нива във властта, е посочен в споразумението - ще става не на квотен принцип, а на критериална база - обществено доверие, висок професионализъм и независими хора", обясни Джевдет Чакъров как ще се делят висшите постове.

Други от От страната и света

От януари глобяват за спекула търговци, качили цени заради еврото (Обзор)

От началото на годината Комисията за защита на потребителите и НАП минават от предписания директно към глоби на недобросъвестни търговци, които необосновано увеличават цените заради еврото

Въоръжен ограби магазин за алкохол в София

Въоръжен мъж ограби магазин за алкохол в София тази вечер. По информация на СДВР към 19.30 ч. е постъпил сигнал за нападение в магазин за алкохол на ул. "Ген. Стефан Тошев"

Татяна Буруджиева: Гражданите отиват на избори с убеждението, че всички политици не стават за нищо

"Гражданите ще гласуват с убеждението, че всички политици не стават за нищо".  Това смята политологът Татяна Буруджиева, коментирайки предстоящите предсрочни избори

Шофьор загина в удар с тир на Присовските завои край Велико Търново

Тежък пътен инцидент между лек автомобил и ТИР временно затвори за движение пътя Велико Търново -Гурково. Произшествието е станало около 19,30 ч. в района на Присовски завои

Украинският външен министър: Русия търши фалшиви оправдания за нови атаки

Украинският министър на външните работи Андрий Сибига призова днес световните лидери да осъдят "руските манипулации" за предполагаема украинска атака срещу резиденция на руския президент Владимир

>