Мария Габриел и кметът на Благоевград Методи Байкушев на дискусия в Американския университет

08.12.2024 13:08 Тони Маскръчка
Мария Габриел

Мария Габриел, президент на Института Роберт Шуман, и кметът на Благоевград  Методи Байкушев ще представят своите визии за развитието на младите в Европа на събитие в Американския университет в България.

Те са поканени от Студентския клуб „Модел Европейски съюз". В понеделник от 19:00 часа в Аудиторията в академичен център „Балкански" на Американския университет в България, ще се проведе дискусията за  „Развитието на младежта на местно ниво: Строим мостове за по-силна Европа".

Мария Габриел и Методи Байкушев ще споделят своите визии и опит за укрепване на връзките между младите хора и местните общности в Европа.

Мария Габриел, президент на Института Роберт Шуман, бивш еврокомисар и заместник министър-председател на България, ще сподели своите ценни познания за европейските иновации, образование и лидерство. А кметът на Благоевград Методи Байкушев ще представи своите инициативи за развитие на града и насърчаване на младежкото участие.

"С това събитие искаме да предизвикаме публиката да се замисли за ключовата роля на младите в развитието на Европа и България, като част от европейската общност, и нуждата от тяхното активното участие във формирането на политики", сподели президентът на клуба, Яни Диманчев.

Други от От страната и света

Мъж на 74 години е загинал при пожар в София

Мъж на 74 години е загинал вчера вследствие на задушаване при пожар в къща в кв. "Васил Левски" в София. Къщата е била силно задимена. Най-вероятно пожарът е предизвикан от късо съединение в

12 тона дрога се изпариха в инсинератора на столична болница

Пътят на заловените наркотици - задържане на границата, изследване в лаборатория, ескорт и изгаряне с разрешение на прокурор Складът на митниците е препълнен само с проби за разследвания и дела Бял

Двама са загинали в катастрофи вчера

Двама души са загинали и осем са ранени в десет тежки катастрофи в страната през изминалото денонощие по данни на МВР. В София са регистрирани 30 леки пътнотранспортни произшествия и две тежки

Калин Стоянов подава сигнал срещу Демерджиев за натиск и злоупотреба с влияние

Депутатът от ПГ на ДПС-НОВО НАЧАЛО Калин Стоянов ще сигнализира СГП да провери действията на бившия служебен министър и кандидат за депутат Иван Демерджиев за полицейски натиск и опити за сплашване

Главният секретар на МВР: Никой не е уволняван от разследващите по случая "Петрохан"

Към момента имаме 41 досъдебни производства за купен вот сравнения с 4 през 2024 г., заяви главният секретар на МВР Георги Кандев пред Нова тв.  В момента схемата дърва глас не е актуална

>