Васил Терзиев запали 15-метровата коледна елха в София (Снимки)

01.12.2024 19:04 Елица Чупарова
Кметът Васил Терзиев запали светлините на елхата заедно с Дядо Коледа СНИМКА: Георги Палейков

  Кметът Васил Терзиев запали светлините на 15-метровата коледна елха в София заедно с Дядо Коледа, която и тази година се намира на площада пред катедралата "Александър Невски". 

Въпреки дъжда, площадът беше пълен с деца и възрастни, които проследиха цялата програма.

За доброто настроение на столичани и гостите на София се погрижиха Орлин Павлов и детски вокални групи.

Преди дни, кметът Терзиев обяви в официалния си профил в социалните мрежи, че тази Коледа София ще засияе с празнична украса на над 50 места. Улици, площади и паркове ще се преобразят в духа на Коледа.

Освен 15-метровата елха пред "Александър Невски", празнични елхи ще украсят площад „Св. Неделя" и НДК, като там коледното дърво ще бъде украсено с ръчно изработени играчки от деца. Подготвени са и тематични фото зони с празнични декорации и инсталации пред Народния театър и в Ларгото.

Тази година са украсени и някои от трамваите, които да зарадват пътниците и да превърнат обикновеното пътуване в част от празничното настроение. 

Украса ще краси и всичките райони на града като ключови булеварди, улици и паркове ще бъдат огрени от празничните светлини. Коледните базари също са основна част от празничния календар на общината. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Други от От страната и света

Пеевски и Борисов остават без охрана от НСО, ИТН опитва да върне по колите хората на президента (Обзор)

Ще се разширява цивилният състав на службата, който сега е 10% Лидерът на ДПС излезе от мистичния кабинет 222А – оставал музей на сглобката Лидерите на ГЕРБ и “ДПС - Ново начало” Бойко Борисов и

Разследват Васил Божков в Италия за 300 техни артефакта в колекцията му

Сигналът е от българската прокуратура, Рим ще иска връщането им Прокуратурата в Италия разследва Васил Божков за 300 антични ценности от колекцията му, които Рим ще иска да бъдат върнати там

Родителството споделено – гарантирано, но не по 127 дни в годината (Обзор)

Съдът ще може да го постановява дори ако при развода не е постигнато споразумение Гъвкави отпуски през цялата година за майки и бащи на ученици до 12 г

Изборите няма да са февруари – не е удобно и ще е прецедент (Обзор)

МЕЧ предлагат на Цветница, АПС молят президента за съдействие за промените в закона Изборите няма да са през февруари, стана ясно на четвъртия ден консултации на президента Румен Радев с партиите

С протестно шествие граждани на Варна поискаха машинно гласуване

С протестно шествие през центъра граждани на Варна поискаха тази вечер оставката на и.д. главен прокурор Борислав Сарафов и въвеждането на изцяло машинно гласуване

>