ПП-ДБ искат подписи за декларацията си срещу подкрепа за шеф на парламента

29.11.2024 14:20 Павлета Давидова
Кирил Петков и Божидар Божанов СНИМКА: Николай Литов

И Атанас Атанасов заговори за нови кандидатури за председател на парламента

Ние няма да подкрепим кандидат на никоя партия, която не е подкрепила декларацията, с която изолираме Пеевски от всички властови влияния в държавата. В момента играта е да се тупа топката.

Това заяви в парламентарните кулоари Кирил Петков минути след като за осми път НС не успя да си избере председател, а ДБ отново се въздържаха и заедно със санкционираните Даниел Лорер и Явор Божанков де факто спънаха избора на Силви Кирилов.

Петков отново настоя за подписване на декларацията като задължително условие за подкрепа на когото и да било.     

На въпрос защо ДБ не са подкрепили Силви Кирилов като кандидат на ИТН - партията, която единствена подписа документа, Божидар Божанов каза:

"Вчера дадохме нашата подкрепа и стана ясно, че гласовете ни не са достатъчни. Имаме притеснения от съвместно гласуване с "Възраждане". Това е една от основните причини за гласуването ни днес". По този начин той оправда въздържането на ДБ по кандидатурата на ИТН.

Божанов изрази уважението си към Наталия Киселова и уточни, че гласуването им по кандидатурата й е "базирано към неподкрепата от БСП за санитарния кордон". "Надяваме се да има промяна", вметна депутатът.

"В тази задънена улица, в която се намираме толкова време, и след днес, според нас независимо от всякакви притеснения трябва да се търсят нови разговори, включително и нови кандидатури. НС трябва да заработи", заяви Атанас Атанасов от ДСБ.

Други от От страната и света

Желязната завеса и студената война станаха на 80 години

Речта на Чърчил във Фултън, Мисури, се смята за началото им, сред засегнатите столици се споменава и София Преди 80 години, на 5 март 1946 г., бившият британски премиер Уинстън Чърчил произнася реч в

Само в "24 часа" на 7 март: За 8 март не искат букет, а манифестират за ферари - съботен очерк

Само в "24 часа" на 7 март четете:  За 8 март не искат букет, а манифестират за ферари - съботен очерк Желязната завеса и студената война станаха на 80 години От снимката на плачещо момиче

Изпращат Калушев, Ники и Александър с будистки ритуал, бащата на Златков – против (Обзор)

Прокуратурата разреши погребението на тримата Според пастрока на младежа нито един от мъжете не би наранил друго човешко същество или би посегнал на живота си Най-вероятно със специален будистки

САЩ харчат по $ 900 млн. на ден за войната с Иран

Доналд Тръмп се зарече конфликтът да продължи до пълната капитулация на Техеран $ 900 млн. на ден струва войната на САЩ срещу Иран, показва анализ на Центъра за стратегически и международни

Иво Христов: Не виждам ПП и БСП като съюзници на "Прогресивна България"

"Прогресивна България" значи заявка за излизане от застоя, в който се намира България - институционален, бих казал дори морален. Същата мотивация изкара хората на улиците на няколко пъти през

>