Кабинетът е дал 48 часа на институциите да се изнесат от новата централа на "ДПС - Ново начало"

15.11.2024 13:10 Весела Бачева
Сградата на ул. "Врабча" 23, където ще се помещава новата централа на "ДПС - Ново начало" СНИМКА: Google Street View

Служебният кабинет на Димитър Главчев е дал 48 часа на институциите да се изнесат от сградата на ул. "Врабча" 23, където ще се помещава новата централа на "ДПС - Ново начало" на Делян Пеевски, разкри депутатът Богдан Богданов от ПП-ДБ.

Кабинетът "Главчев" е дал за безвъзмездно ползване 554 кв. м площ за срок от 10 години. Решението е било взело от правителството в сряда и бе публикувано на сайта на правителствената служба в четвъртък. От там потвърдиха, че централата ще бъде на ДПС с председател Делян Пеевски.

"Целият Министерски съвет последните няколко дни вместо да се занимава с важните проблеми на хората, които са безводието, санирането, обслужва г-н Делян Пеевски, за да му предоставят поредна сграда за "ДПС - Ново начало". В тази сграда се помещава Българска агенция по инвестициите, Агенция за публични предприятия и контрол, тези държавни институции е дадено 48 часа да се изнесат. В момента се случва това - инвеститорите в България вместо да имат място, което да посетят, те трябва да отидат по разни тавани", каза Богданов. И уточни, че решението за отдаване на сградата е било взето в сряда, а срокът за изнасяне е края на работния ден в петък.

"За да получи една партия имот от държавата, тя трябва да има парламентарна група. Ние нямаме парламентарна група и въпреки това нарушение сградата се дава на Пеевски и институциите вместо да обслужват инвеститори се изнасят в спешен порядък", каза още бившият министър.

ДПС на Делян Пеевски ще се настани в бившата партийна централа на партията на Симеон Сакскобургготски НДСВ. Като помещенията се освобождават от НАП и агенцията за инвестиции. Малки партии като НДСВ и АБВ на Румен Петков също напускат сградата.

И сега ДПС има централа - общинска сграда на ул. "Александър Стамболийски" 45А, но там се помещава другото крило в движението около Ахмед Доган.

Други от От страната и света

Глобиха 300 лв. 18-годишна, за среднощен погром в заведение в Лясковец

Глоба в размер на 300 лв. е наложил Районният съд в Горна Оряховица на 18-годишна от с. Драганово за дребно хулиганство. В събота около 04,00 ч. в заведение в Лясковец тийнейджърката вдигнала скандал

Мъж е в болница след инцидент с АТВ край Елена

48-годишен от Нова Загора е катастрофирал с нерегистрирано АТВ. Произшествието е станало в събота следобед в землището на с. Мийковци, съобщи ОДМВР - Велико Търново

45-годишен заспа с цигара и изпепели фургон в Елена

В Елена разследват пожар във фургон, пригоден за живеене. Сигнал за случая е получен в събота около 10,30 ч., съобщиха от полицията. Огънят е унищожил фургона изцяло

Арестуваха шофьор, спретнал гонка с полицаи и блъснал патрулка в Горна Оряховица

В Горна Оряховица задържаха 25-годишен местен жител, не изпълнил полицейско разпореждане, спретнал гонка с полицаи, ударил патрулка и полицай, а после избягал и се скрил в дома си. В неделя около 3 ч

1,2 млн. от имотите празни, но над 30% от българите се тъпчат в тесни жилища (Графика)

Лошото състояние на сградния фонд и енергийната бедност са действителните проблеми България продължава да е сред страните-членки на ЕС, които се класират в топ 3 по процент от населението

>