Блъснатият от кола в Португалия ученик пресичал на оживена улица

11.11.2024 16:41 Тони Маскръчка
Ученик почина, блъснат от кола в Португалия. СНИМКА: Pixabay

18-годишният ученик от Професионалната лесотехническа гимназия в Банско, който загина, след като беше прегазен от автомобил в Португалия, е пресичал оживена улица в тъмната чест от деня. Група от 19 ученици и трима преподаватели са били на обмен на зелени практики по програма Еразъм+ и са пристигнали на 2 ноември в Португалия. Трябвало е да останат на стаж в гр. Брага до 16-и.

Трагичният инцидентът е станал в петък късно вечерта, когато група ученици пресичали натоварена улица. По неофициална информация момчето пресичало със съученици много натоварена откъм движение на автомобили улица, на нерегламентирано място.

Веднага ръководителите се задействали, за да приберат у нас обратно ученическата група. Външно министерство е оказало съдействие и в неделя късно вечерта децата са кацнали в София.

Ще бъде оказана психологическа помощ на учениците, а РУО е изискало доклад за обстоятелствата около трагедията.

Други от От страната и света

Село Зелено дърво остана без ток в коледната нощ

Малко след 20:15 ч. тази вечер габровското село Зелено дърво остана без ток. Спря и осветлението по улиците на селото. То се намира на пътя между Габрово и местността Узана в Стара планина и трафикът

Зеленски: Разговарях по телефона с американските пратеници Уиткоф и Къшнър

Украинският президент Володимир Зеленски съобщи днес, че е разговарял по телефона с американските пратеници Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, предаде Франс прес, цитирана от БТА

АПИ: 582 снегорина чистят пътищата, карайте внимателно

582 снегопочистващи машини обработват настилките по републиканските пътища. Работата продължава. Шофирайте внимателно! Това съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура"

Карети от царските конюшни паркирани в Стара Загора (Снимки)

За царския двор работели първият майстор на файтони у нас Мито Орозов от Враца и синовете му В броя си от събота, 20 декември, вестник "24 часа" разказа подробно за първия производител на кабриолети

Патриарх Даниил разговаря с Вселенския патриарх Вартоломей в Истанбул (Видео, снимки)

Българският патриарх Даниил разговаря с Вселенския Вартоломей в Истанбул. Това съобщиха от БПЦ. На празника Рождество Христово в късния следобед започна първото мирно посещение на Негово Светейшество

>