Адмирал Емил Ефтимов: Решението за повишаване на заплатите на военнослужещите започна да дава своя ефект

07.11.2024 11:50
Адм. Емил Ефтимов

Решението за повишаване на заплатите на военнослужещите започна да дава своя ефект и се усеща на последните конкурси, които се провеждат за набиране на военнослужещи. Това каза началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов. Той и служебният министър на отбраната Атанас Запрянов присъстваха в Мавзолея–гробница на княз Александър I Батенберг на военен ритуал по полагане на венци и цветя в негова памет.

Надявам се, че депутатите ще изпълнят своя ангажимент и решението ще влезе в сила от следващата година, каза адмирал Ефтимов.

Най-ниското основно месечно възнаграждение на военнослужещите от 1 януари 2025 г. ще бъде от 2300 лв. до 2370 лв., посочи по-рано тази година Атанас Запрянов.

От 1 януари 2025 г. базата за определяне размера на основното месечно възнаграждение за най-ниската длъжност ще се определя всяка година въз основа на средната работна заплата за страната за второто тримесечие на предходната година, реши парламентът по-рано тази година. Основното месечно възнаграждение се увеличава с коефициент спрямо базата - за офицери не по-малко от 1,2, а за офицерски кандидати, сержанти и войници - не по-малко от 1,0.

В момента върви проектиране на съвместното съоръжение, което ще изградим в района на Кабиле. Търсим начини това да бъде почти на 100% съфинансирано от НАТО, каза още началникът на отбраната.

Други от От страната и света

Почина журналистката Богомила Косатева

Почина журналистката Богомила Косатева. Тъжната новина съобщиха нейните близки, пише БНТ. Тя има дълга професионална кариера, голяма част от която е свързана с обществената телевизия като репортер

Отиде си бившият председател на СДС Борис Марков

Почина Борис Марков, временен лидер на СДС през 2012 г. Скръбната вест съобщи във Фейсбук Петър Москов. Борис Марков беше и председател на Националния щаб за избори на СДС

Тръмп: Намираме се в последната фаза на преговорите, Путин е готов за примирие

„Намираме се в последната фаза на преговорите. Или ще приключат, или ще продължат още дълго време и милиони хора ще загинат. Никой не иска това". Тези думи произнесе американският президент Доналд

Тръмп: Имах много продуктивен разговор с Путин преди срещата със Зеленски

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес, че е провел „добър и много продуктивен“ телефонен разговор с руския президент Владимир Путин преди срещата си с украинския президент Володимир Зеленски във

26 области с щети заради силния вятър, няма пострадали хора

Силният вятър причини материални щети в общо 26 области в страната, няма пострадали хора, съобщиха за БТА от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" към Министерството на

>