Съдът напразно чакаше затворника беглец от Пловдив за кражба на колела

06.11.2024 16:09 Никола Михайлов
Мястото на подсъдимия в залата на Районния съд в Пловдив остана празна.

Отложиха процеса, тъй като присъствието му е задължително

Районният съд в Пловдив направи неуспешен опит да даде ход на делото срещу 24-годишния Орхан Митков, който вчера сутринта избяга от УМБАЛ "Свети Георги", а днес беше открит в "Столипиново". Мъжът е бил в затвора, докато изчаквал датата за делото, което е за кражба на велосипеди.

"Да започваме. Страните сме тук, лицето го няма", поде съдия Спасимир Здравчев, след като заседателите, прокурорът и адвокатът на Орхан влязоха в залата.

Както "24 часа" вече писа, в малките часове на вчерашния ден задържаният изчезна от УМБАЛ "Свети Георги", където е бил откаран за лечение след сбиване със съкилийник. Полицията го издирва повече от денонощие и по-рано днес той беше установен в собствения си квартал - "Столипиново". Въпреки това обаче той не беше доведен в съда.

Магистратите се съгласиха, че ход на делото не може да бъде даден, тъй като Орхан Митков е обвинен за тежко умишлено престъпление и присъствието му в залата е задължително. Съдия Здравчев изиска за следващия път да бъдат представени документите за издирването му и отложи заседанието за 18 декември.

24-годишният мъж е осъждан многократно за кражби. Прокуратурата образува досъдебно производство, което да установи как е успял да избяга от болничната стая.

Други от От Пловдив

Санират за 455 000 евро блок в район "Източен"

Поставяне на топлоизолация се извършва на блок на ул. „Ралица" №12, 14 и 16 в район "Източен" в Пловдив, съобщават от общината. Сградата е една от над 20 в града

Пуснаха без обвинение зрелищно арестувания за купуване на гласове бивш общински съветник от Пловдив

Шефът на полицията обяви, че в дома му имало "немалка сума в евро за стандартите на живот в България", Айри Мурад твърди, че ставало въпрос за €6000 Зрелищно арестуваният бивш общински съветник от

Монтираха нови кошчета за отпадъци в "Капана"

Разположени са зад търговския център в близост, където много често се наблюдава натрупване на боклуци Три нови клетки за контейнери са монтирани днес в квартал „Капана", съобщиха от Общината

Променят движението на влаковете между Пловдив, Хисаря и Карлово

БДЖ ще вози с автобуси пътниците между Долна махала и курортния град от 1 април до 30 юни няма да се движат директните тренове от Хисаря за Карлово и от Пловдив до Хисаря Временни промени в

Силвена Роу избра Пловдив за първата си изява през 2026 г.

Брънч форматът става нова градска тенденция През последните седмици в Пловдив все по-често се говори за нов тип градски навик: неделният брънч като повод за срещи

>