Мъжът, пребил и отвлякъл 19-годишна в Кресна, е пуснат срещу подписка

21.10.2024 08:11
19-годишната Ивана Симова Кадър: bTV

Мъжът, пребил и отвлякъл 19-годишно момиче в Кресна, е пуснат срещу подписка. 

Случаят е от 18 октомври. Ивана Симова се прибира от Лондон в къщата на баба си в Кресна миналата сряда. Същият ден в дома ѝ бившият ѝ приятел я напада пред очите на 76-годишната ѝ баба и братовчедка ѝ, разказва тя.

След побоя мъжът я качва насила в автомобила си и я отвежда в гориста местност край града.

„Когато той ме свали от колата, боят започна с два изключително силни шамара, от които ми причерня и паднах на земята. И започна с много силни удари, с юмруци, с телефона, с ръце… по моята глава. Аз се опитах да се предпазя по някакъв начин и му повтарях, че ме боли главата, да спре“, разказва момичето пред bTV.

Ивана твърди още, че преди да си тръгне от мястото, мъжът се е опитал да я блъсне с колата си. Разказва още, че се е чувствала безсилна и е очаквала бившият ѝ приятел да я убие.

След като вижда как 19-годишното момиче е качено насила в колата на бившия ѝ приятел, братовчедка ѝ започва да я търси. Но не се обажда в полицията.

„Помислих, че ще я убие и просто в тези 15 минути се молих, тя да е жива и здрава, да я намерим жива и здрава и да не я убие“, казва Йоана Вангелова.

Пребитата жена все пак успява да звънне за помощ на братовчедка си. Открива я в много лошо състояние – с подутини, разкъсани дрехи и в кръв. Подават сигнал в полицията.

От Окръжна прокуратура – Благоевград, казаха, че извършителят е привлечен като обвиняем за отвличане, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“ от 3 до 10 г. 

Други от От страната и света

Български МиГ-29 и гръцки F-16 с тренировъчни полети за охрана на въздушното пространство

Екипажи на самолети МиГ-29 от състава на българските ВВС и F-16 от състава на гръцките ВВС проведоха днес, 12 март 2026 г., съвместни тренировъчни полети във връзка с усилването на системата за

Облагородена е панорамната местност Гарга баир над Велико Търново

Облагородена е панорамата към Царевец и Велико Търново на Гарга баир – в местността, където беше популярната „Люлка на любовта". По инициатива на общинския отдел „Екология, чистота

Спецекип на воените унищожи невзривен боеприпас в Казанлък

Специализиран екип от батальон за защита на силите от състава на Втора механизирана бригада – Стара Загора е унищожил силно корозирал 122 мм снаряд, съобщиха от Министерството на отбраната

КЗП откри неравноправни клаузи в общите условия на ЕРП-тата

Комисията за защита на потребителите установи нелоялни търговски практики при разглеждането на жалби за сметки за електроенергия от трите електроснабдителни дружества в страната

Министерството на иновациите инициира ключови стъпки за развитие на иновациите в отбраната

Кандидатстването на София Тех парк за Ускорител от мрежата DIANA ще даде нови възможности за българските учени, стартъпи и иноватори Министерството на иновациите и растежа (МИР) стартира ключови

>