Лили Иванова взриви публиката в Пазарджик

16.10.2024 07:26
Лили Иванова КАДЪР: Фейсбук/Lili Ivanova

Лили Иванова изправи публиката в Пазарджик на крака, като изпя едни от вечните си хитове, както и нови свои песни. Концертът бе част от националното турне на примата и се състоя в спортна зала „Васил Левски“.

В началото Лили Иванова представи хитове, като „Искам те“, „Сълза“, „Чуй душата ми“ и „Бурната река“.

"Мисля, че ви попях достатъчно. Сега, ако попеете с мен, ще бъде върхът", каза Лили на публиката, когато запя „Щурче“. Примата продължи своя концерт с „Детелини“, след което пожела на всички да имат най-щастливите ветрове в живота си с изпълнението на едноименната песен. 

Лили Иванова изпя на бис песента „Присъда“, с което цялата публика се изправи на крака. 

С примата излязоха музикантите от "LI Orchestra" – Ангел Дюлгеров (китари, цигулка), Огнян Енев (пиано, тромпет, саксофон), Иван Йорданов-Чери (китари), Христо Михалков (бас китара), Орлин Цветанов (цигулка), Росен Ватев (ударни, перкусии) и трио "LaTiDa" (беквокали). 

„За мен няма втора като Лили Иванова. Тя е иконота на българската музика. Много се вълнувам, че тази вечер е тук“, каза за БТА зрителката Елена Атанасова, като добави, че си е купила билет още в момента, в който това е било възможно.

Турнето из страната ще продължи на 18 октомври - във Враца, 19 октомври - в Перник, 14 ноември - в Панагюрище, 18 ноември - в Кюстендил и на 20 ноември – в Сандански.  

Кулминацията ще бъде на 14 декември в Арена София, където Лили Иванова ще пее за трети път от 2012 година насам и за втори път през последните 24 месеца.

 

Други от Възход и падение

Джеймс Камерън влезе в клуба на режисьорите милиардери

Носителят на "Оскар" Джеймс Камерън вече е в елитната компания на режисьорите милиардери в Холивуд, съобщи "Варайъти", позовавайки се на публикация в сп. "Форбс"

БАН присъди своята годишна награда „Съживено наследство“ на скулптора Георги Чапкънов

Институтът за изследване на изкуствата към Българската академия на науките (БАН) присъди своята годишна награда „Съживено наследство" (Animated Heritage) за особен принос в творческата интерпретация

На 16 декември рожден ден имат

Стоян Ставрев, управител на “Българска консултантска организация” ЕООД, член на УС на КРИБ Проф. д-р Бисер Славков, финансист, член на УС на Централна кооперативна банка Борислав Сандов

Парцалев сбъдна мечтата си – “изигра” Дон Кихот, а Лили Иванова – своята: да пее за великия актьор

Георги Парцалев сбъдна мечтата на живота си, макар и посмъртно - да изиграе ролята на Дон Кихот. Стана възможно благодарение на холографската техника, която оживи образа му в зала 1 на НДК

Веселин Маринов и Любо Нейков гости в новогодишното шоу на БНТ

БНТ прави спектакъл в три части за новогодишната вечер. Започва със “Сватбарски мераци”, в което ще пеят Николина и Мария Чакърдъкови, Гуна Иванова и нейните внучки, Глория

>