Слънчево и 25° в Пловдив, от четвъртък идва захлаждане

15.10.2024 06:24
В Пловдив остава слънчево.

Днес ще бъде предимно слънчево. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад, в Източна България - от югозапад, но до вечерта в цялата страна ще отслабне, а на места и ще стихне. Максималните температури ще са между 22° и 27°, в Пловдив – 25°, в София – около 22°.

В сутрешните часове на места по крайбрежието ще има ниска слоеста облачност или мъгла. През деня облачността ще се разкъса и видимостта ще се подобри до предимно слънчево време. Ще духа слаб източен вятър, след обяд ще се ориентира от юг-югозапад, но до вечерта ще стихне. Максималните температури ще бъдат между 21° и 23°. Температурата на морската вода ще бъде 20°-21°. Вълнението на морето ще бъде 1 - 2 бала.

В планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен, по високите и открити части - до силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 17°, на 2000 метра - около 11°, съобщи БТА. 

В сряда ще преобладава слънчево време. По-значителни увеличения на облачността ще има над североизточната част от страната. С ориентиране на вятъра от север-североизток ще прониква студен въздух и дневните температури в повечето райони ще са с 4-5 градуса по-ниски, само в Горнотракийската низина ще останат без промяна.

В четвъртък вятърът ще бъде от изток, в източните райони - предимно от североизток. Над Западна България ще има разкъсана, в югозападната част по-често значителна висока и средна облачност. Над останалата част от страната ще преобладава слънчево време, но на места в източните райони сутрин ще има мъгла или ниска облачност и намалена видимост. Ще се понижат и минималните температури.

Други от Времето

Заваля в Пловдив колкото да обере праха (Видео)

Прогнозата на синоптиците са сбъдна – надвечер първо прегърмя, а след това заваля в Пловдив, но кротък и кратък дъжд – колкото да обере праха.  През целия ден се редуваха слънце и облаци

Слънце, облаци и превалявания днес, но ще е топло, до 25° в Пловдив

Днес над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. Облачността от запад-югозапад ще започне да се увеличава и до вечерта ще обхване и североизточните райони от страната

Проф. Георги Рачев: Циклон носи неустойчиво време, температурите под 20 градуса

Средиземноморски циклон ще ни налази и ще мине през територията на България - в събота ни очаква хубаво време до обед, след това от запад започва увеличение на облачността до мощна купесто-дъждовна

Предимно слънчево с кратък дъжд днес, до 24° в Пловдив

Преди обяд днес ще е предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста, над Западна и Централна България и купесто-дъждовна облачност и там на места ще има краткотрайни валежи придружени с

Облаци и слънце над Пловдив, температурата стига 21°

Минималните температури днес ще са между 5° и 10°, в Пловдив – около 9°. Преди обяд ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста, в източните и планинските райони

>