Грохналата сграда на най-старото певческо дружество в Пловдив става като нова след намесата на кмета (Снимки)

09.10.2024 09:20 24 часа Пловдив онлайн
Ръководителят на певческото дружество „Ангел Букорещлиев" Илиян Тиганев показва на кмета Костадин Димитров как върви ремонтът на 100-годишната сграда.
Така изглеждаше преди 20 дни залата за репетиции и концерти на певческото дружество "Ангел Букорещлиев", в който ударно продължава обновяването.
А така изглежда отвън сградата на певческото дружество "Ангел Букорещлиев" на Сахат тепе.

Нови модели за финансиране на културните институции предвижда програмата на ГЕРБ-СДС

До края на годината се очаква да приключи ремонтът на сградата на певческото дружество „Ангел Букорещлиев" в Пловдив. Това стана ясно при поредното посещение на кмета Костадин Димитров в залата в подножието на Сахат тепе. Имотът е 100-годишен и хористите репетираха в отчайващо мизерни условия - покривът течеше, всичко беше вехто и остаряло.

След намесата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов кметът Костадин Димитров се зае с ремонта на сградата, а общината отпусна финансиране. Помещенията ударно се обновяват и стават като нови. Стените отвътре са облицовани с кнауф, направен е окачен таван, поставено е ново осветление, положена е нова настилка.

Диригентът и председател на дружеството Илиян Тиганев, който ръководи и лично участва в дейностите по обновяване сградата, разказа детайлно за подкрепата, която получава от институции и фирми.

Костадин Димитров, който е втори в листата на ГЕРБ-СДС за предсрочните избори, припомни, че един от двигателите за това обновяване на сградата е лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

„Впечатлен съм от енергията, вдъхновението и упоритостта, с които Илиян Тиганев работи не само за възстановяването на сградата, но и за развитието на културата в нашия град, уважавайки миналото и традициите", заяви кметът на Пловдив. Пианистът и диригент Илиян Тиганев е 13-и в пловдивската листа на ГЕРБ-СДС от гражданската квота.

Под негово ръководство хорът постигна големи успехи в страната и чужбина. Илиян Тиганев е носител на стипендия за постижения в сферата на културата, на награди от национални и международни конкурси. „Време е България да зазвучи в един ритъм – ритъма на култура и прогрес", сподели Илиян Тиганев.
ГЕРБ гарантира изработването на специфични модели за финансирането в различните културни институции – театри, опери, филхармонии, както и нов Закон за меценатството, който да стимулира бизнеса да подпомага културата, заяви Костадин Димитров.

Други от От Пловдив

Зам.-кметът на Пловдив Владимир Темелков става ръководител на "Младежката академия" на ГЕРБ

Работата на Темелков в партията ще бъде свързана с много пътувания, често ще отсъства от града, каза Бойко Борисов Зам.-кметът по образование на Пловдив Владимир Темелков става ръководител на

Кметът на Пловдив: Дара е причината днес да сме заедно

Той намекна, че Пловдив също ще иска да е домакина на Евровизията следващата година "Има моменти, в които сме ЗАЕДНО! За това заедно днес, причината е ДАРА

Пловдивски ученици научиха защо шумът е вреден за здравето като цигарите

Те разбраха как се измерва шумът, кои са основните му източници в града и какви са последиците за здравето Експерти от дирекция "Опазване на околната среда" към Община Пловдив проведоха

Националната кампания "Сканирай лапата" идва в Пловдив

Има специален QR код, който при сканиране отвежда гражданите към платформа с точни инструкции как да реагират при животно в беда Пред Централна поща в Пловдив днес от 12 часа ще се проведе второто

ЮНЕСКО е в Пловдив, вписват римските мозайките в световното културно наследство (Снимки)

Имат всички качества да бъдат одобрени, заяви пред "24 часа" Ирина Бокова Над 200 000 посетиха Епископската базилика на Филипопол за 5 г. от откриването й "Римските мозайки на Филипопол имат всички

>