Още един пловдивски вуз откри учебната година

05.10.2024 18:45 24 часа Пловдив онлайн
Висшето училище по сигурност и икономика в Пловдив откри учебната година.

За 21-ви път откри учебната си година Висшето училище по сигурност и икономика в Пловдив. Президентът на вуза проф. Георги Манолов поздрави студенти и преподаватели.
Той отбеляза, че учебното заведение има една от най-високите институционални акредитации с оценка 9,08 от максимална 10, което означава изключителна легитимност за цели 6 години.
Във висшето училище безплатно се обучават деца на загинали полицаи при изпълнение на служебния им дълг, стимулирани са и студенти, които сключват граждански брак или имат новородено дете.
От тази академична година всеки студент, който е пълен отличник, ще учи за сметка на висшето училище.
Манолов съобщи, че 86 процента от неговите възпитаници започват работа веднага, след като завършат.
"Мечтата на ръководството е ВУСИ да стане първият частен университет в Пловдив", каза ректорът Йордан Бакалов.
Председателят на Студентския съвет Маргарита Моллова поздрави студентите и предаде ключа на знанието на първокурсничката от специалност „Национална сигурност" Пламена Миткова, която е национален и световен шампион по скок на дължина, европейски вицешампион и участник в тазгодишните Олимпийски игри в Париж. Тя се обърна в традиционната реч на първокурсника към своите колеги с думите: „Нека прегърнем всяка лекция, всеки практически съвет и всяко приятелство като шанс за израстване и развитие. Желая здрава и ползотворна академична година на всички преподаватели и студенти! Нека я направим наистина забележителна!".

Други от Просветни

Физика на бъдещето: смартчасовник показва състава на кръвта, сензорен шлем вместо ЯМР

Квантовият център на Алма матер подготвя кадри за супернаука, които ще решават практически нерешими днес задачи - гаранция и за националната сигурност Как с щракване на един бутон огромна болница с

При тормоз в училище децата да пишат до директора и в кутията за жалби

Проблемът може да се изплаче анонимно и на националната телефонна линия ДАЗД установила нарушения в 20 училища миналата година След самоубийството на 18-годишния Билгин Алишев

Кандидатстудентската кампания в Академията на МВР започна

Кандидатстудентската кампания в Академията на МВР за учебната 2026/2027 година започна, съобщиха от вътрешното ведомство. Желаещите да станат курсанти във висшето училище могат да избират между три

Засега няма да отнемат лиценза на частното училище “Космос” (Обзор)

Засега няма да се отнема лицензът на частното училище “Космос”, където е учил 15-годишният Александър Макулев - една от жертвите по случая “Петрохан - Околчица”

Състезанието "Аз съм българче грамотно" ще се състои във Второ СУ "Акад. Емилиян Станев"

Състезанието „Аз съм българче грамотно" ще се състои във Второ средно училище „Акад. Емилиян Станев" в София, съобщи Теодора Иванова, заместник-директор на училището, предаде БТА

>