ГЕРБ регистрира листата си в РИК Велико Търново, води я отново проф. Костадин Ангелов

23.09.2024 14:18 Дима Максимова
Проф. Костадин Анггелов и областният председател на ГЕРБ Даниел Панов внесоха документи за регистрация в РИК в присъствието на кандидати за народни представители

В Районната избирателна комисия във Велико Търново Коалиция ГЕРБ-СДС регистрира листата с кандидати за народни представители за предстоящите парламентарни избори. Водач е проф. д-р Костадин Ангелов - народен представител от Старата столица, министър на здравеопазването в последното стабилно българско правителство. Специалист по коремна хирургия, магистър по медицина, обществено здраве и здравен мениджмънт, магистър по финанси, изброяват от партийната централа.

„Честта да водя листата за Старата столица е голяма. Както е голяма и отговорността пред великотърновци и пред жителите на цялата област. С всеки от колегите – кандидати за народни представители от ГЕРБ-СДС, сме доказали, че можем да я носим. Целта пред нас не е просто да победим, а да постигнем стабилно и отговорно управление на България. Това е нужно, за да реализираме и приоритетите – както за Велико Търново и региона, така и за цялата ни държава. Дипломация, диалог, разбирателство и управленска програма с ясно разписани национални и регионални цели и механизми за постигането им – това предлага ГЕРБ-СДС като основа за национално отговорно управление", коментира проф. д-р Ангелов.

Всяка община от Великотърновска област има свой кандидат за народен представител в листата на ГЕРБ-СДС, подчерта областният координатор на ГЕРБ и кмет на Велико Търново Даниел Панов. Хората, които са част от отбора на коалицията, имат нужните знания и способности, умения, опит и експертност в най-важните обществени сфери - здравеопазването, демографските политики и социалните дейности, образованието и младежките дейности, регионалните политики, икономика и финанси, инфраструктура, култура и туризъм, право и нормативна уредба. Това им позволява да работят активно още от първия ден на новото Народно събрание за решаването на всеки въпрос, независимо дали е от местно, регионално или национално значение.

Втора в листата на ГЕРБ-СДС е Росица Димитрова – един от най-добрите в България експерти в сферата на социалните услуги и подкрепата за хората. Трети е журналистът и издател, икономист и финансист Димитър Николов, народен представител от ГЕРБ, председател на Общински съвет – Горна Оряховица в периода 2019-2021 г. Четвърта е д-р Ивелина Гецова – един от най-успешните кметове в историята на Лясковец.

Пети е управителят на Общинската болница в Свищов д-р Илиян Венков. Шести е председателят на Общинския съвет в Павликени Венцислав Георгиев, доктор по политология и  общественик. Седми е доц. д-р Валентин Милинов – преподавател от Стопанска академия „Д. А. Ценов" в Свищов. На осма позиция е Анка Ганева – експерт с голям опит в сферата на икономиката, финансите и счетоводството, представител на община Стражица.

Девети е д-р Емил Енчев от Полски Тръмбеш – общопрактикуващ лекар, а десета е Стефка Чолакова от Елена – педагог и психолог, работещ в социалната сфера и грижата за децата и младежите. Единадесети е Стефан Бранзелов – финансист и два мандата председател на Общинския съвет в Златарица, а на следващата позиция е инж. Росица Генчева - експерт в сферата на екологията в Сухиндол.

Икономистът и експерт в сферата на данъчното законодателство Камен Илиев от Велико Търново е на 13-а позиция. Следва уважаваният педагог и университетски преподавател проф. д-р Димитринка Цонкова. В листата на ГЕРБ-СДС е и Мая Чолакова – икономист и председател на Общинския клуб на Жени-ГЕРБ във Велико Търново. А на финалното място е Георги Недев – настоящ заместник-кмет на Старата столица по спорт, младежки дейности, туризъм и демографски политики, областен координатор на Младежи-ГЕРБ.

Други от От страната и света

Еврото поскъпва спрямо щатския долар

Курсът на еврото спрямо щатския долар се покачи в днешната междубанкова търговия във Франкфурт, съобщиха германски сайтове за финансова информация. Единната европейска валута се разменяше за 1

Ахмед Доган ще подкрепи партията на Румен Радев

Почетният председател на "Алианс за права и свободи" (АПС) Ахмед Доган обяви, че партията ще подкрепи Румен Радев. Поздравления, г-н президент! "Само Вие сте решаващият фактор за образуването на

Световните издания обръщат сериозно внимание на действията на Румен Радев

Българският президент Румен Радев вчера вечерта се обърна към нацията "последно (телевизионно) обръщение", пише германското сп. "Шпигел". "Малко преди парламентарните избори приятелски настроеният

Джеймс Йоловски: Банкоматите са абсолютно проверени и гарантирани срещу фалшиво евро

Според общата статистика в началото на 2025 г. имаше в обращение 31 млрд. лв., в края на годината те са 20 млрд - над 1/3 беше внесена по сметки. За новата година за 10-ина работни дни в обращение са

Вятърната енергия е осигурила 14% от електричеството в Европа през изминалото денонощие

Делът на електроенергията от вятърни централи в Европа през изминалите 24 часа е 13,7 на сто, сочат данни от днешния бюлетин на платформата WindEurope Power Numbers

>