До обяд времето е подходящо за туризъм в планините, после дъжд и гръмотевици

06.09.2024 10:17
Условията за туризъм в планините ще са добри до обяд.

До обяд в планините ще е подходящо за туризъм, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) към Българския Червен кръст (БЧК).

В следобените часове се очаква дъжд с гръмотевици в Западна България.

Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и главно в югозападната половина от страната ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще има условия за градушки. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, в София - около 29°, според прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Преди обяд над северното крайбрежие облачността ще е значителна и на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 27° и 29°. Температурата на морската вода: 26°-27°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

Други от От страната и света

Момче гърмя с газов пистолет в центъра на Павликени

Бързо производство за хулиганство е започнато в РУ – Павликени. Вчера следобед в хода на специализирана полицейска операция на тел. 112 е получен сигнал за произведени изстрели с пистолет в

При среща с мечка не викайте и не правете резки движения

Ще се поставят фотокапани и ще има облитане с дрон на Витоша. В неделя две мечки - майка и дете убиха 35-годишен турист на Витоша. Още днес започва обхождане на района

Владимир Димитров: Измамниците от схемата с хранителни добавки са знаели как и кого да таргетират

Има образувано досъдебно производство след мащабната операция на ГДБОП срещу международна схема за реклама и разпространение на хранителни добавки с претенции за чудодейни свойства

Евтим Милошев: Най-вероятно домакин на "Евровизия" ще е София

Предстои да създадем необходимата организация за домакинството на "Евровизия", ще го решим в Министерски съвет. Това не е по силите само на обществения оператор

Васил Терзиев за посрещането на Дара: Ще се получи страхотно парти

Задължителен е червеният килим тук на площада, когато с голяма публика отбелязваме посрещането на Дара, каза по БНТ кметът на София Васил Терзиев от площад "Александър Първи Батенберг"

>