Президентът назначи Къдринка Къдринова за член на СЕМ

02.09.2024 11:32
Къдринка Къдринова

Държавният глава Румен Радев подписа днес указ за назначаването на Къдринка Величкова Къдринова за член на Съвета за електронни медии от квотата на президента, съобщиха от прес секретариата на президента.

Къдринка Къдринова е сред утвърдените журналисти международници в България. Родена е в Рим. Завършила е Факултета по журналистика в Софийския университет „Св. Кл. Охридски". Има над 40-годишен опит с непрекъсната журналистическа работа в медиите.

Работила е във вестниците „Народна младеж", „Диалог", „24 часа", „Сега", „Монитор", била е зам.-главен редактор на сп. „Тема", редактор в програма „Хоризонт" на БНР, коментатор в сайта „Барикада", отговорен редактор на сайта на Съюза на българските журналисти. Автор е на хиляди публикации, излизали през годините в изброените и в много други медии.

Автор е на книгите „Под небето на Матагалпа" (1987), „Романси в глобално кърваво" (2005), „Виетнaм – феникс и дракон" (2009 и 2010 – допълнено издание на английски), „Магията Виетнам" (2020). Била е дългогодишен председател на Сдружението на испаноговорещите журналисти в България. Член е на Съюза на българските журналисти и на Съюза на българските писатели.

Носител е на редица национални и чуждестранни журналистически и литературни награди. Удостоявана е с орден „Дружба" от Виетнам (2010 г.), с орден „Дружба" от Куба (2012 г.) и с Офицерски кръст на Ордена за граждански услуги от Испания (2017).

Други от От страната и света

Радев стъпва на 3-4 малки партии, до дни Йотова се заклева като първата жена президент у нас (Обзор)

Поиска прошка, но вярвал, че сега ще постигне това, което не успял да свърши на "Дондуков" 2 Днес подава оставката си в КС, но вместо да говори за собствена партия

Искат да няма такси върху вноските за втора пенсия (Обзор)

Социалният министър не хареса възможността за служебно разпределение в мултифондовете Да няма такси върху вноските за втора пенсия, а хората да не се разпределят служебно между универсалните фондове

Откриха над 140 кг наркотик в камион на ГКПП Капъкуле-Капитан Андреево

Турските митнически власти са разкрили над 140 кг наркотик, скрит в камион, пристигнал от България на ГКПП Капъкуле-Капитан Андреево, предаде ТРТ Хабер, цитирана от БТА

В страните извън ЕС само до 20 изборни секции, а ЦИК няма да качва резултати от броенето, защото ще има скенери

Часове препирни по новите правила на поредно извънредно заседание на правната комисия, голямата тема остават устройствата за гласуване Кой за какво отговаря в изборния процес - виж ясно стъпките в

Бизнесът притеснен от закона "Антиспекула", стоки може да изчезнат от пазара (Обзор)

Над 20 бизнес организации от различни сектори се обявиха против приетия миналата седмица на първо четене Закон за контрол на цените на основни стоки и услуги

>