В Граф Игнатиево ще се проведе авиошоу по случай приемането на България в НАТО

26.08.2024 16:06
В 9.00 ч. авиобазата ще отвори врати и ще очаква почитателите на военната авиация Снимка: Пресцентър на министерството на отбраната

Авиационната база в Граф Игнатиево ще бъде домакин на мащабни авиационни демонстрации на 14 септември 2024 г. (събота) по случай 20 години от приемането на Република България в НАТО и 35 години самолет МиГ-29 на въоръжение в българските ВВС. Това съобщиха от пресцентъра на министерството на отбраната.

В 9.00 ч. авиобазата ще отвори врати и ще очаква почитателите на военната авиация и приятели на Българската армия, за да им предостави възможността за неповторимо изживяване.

Гости на празника са Сухопътните войски и Военноморските сили на Българската армия, Гранична полиция и представители на военновъздушните сили на Германия, Гърция, САЩ, Унгария и Швейцария, които ще бъдат част от авиационното шоу и от показа на авиационната техника, подготвена за посетители.

Официалното откриване на авиационното събитие и начало на демонстрациите в небето над летището ще бъде в 10.30 ч. и ще продължи с 4-часова интензивна и богата летателна програма.

Формации от самолети и висш пилотаж ще нагорещят въздуха над изтребителното летище на България.

Организаторите ще запазят в тайна подробности от летателната програма и изложението на авиационна техника.

Статичен показ ще запознае посетителите с предназначението и летателните характеристики на авиационната техника на въоръжение в българските Военновъздушни и Военноморски сили, и Гранична полиция, както и тази на партньорските гостуващи страни.

Невероятен шанс за посетителите е възможността да видят отблизо демонстрационните центрове на Сухопътните войски от състава на Българската армия, които ще изложат актуални образци бойна техника, безпилотни летателни системи, специализирана автомобилна техника с модул за радио-техническо разузнаване, специална военна техника и оборудване на Алпийския полк. Военнослужещите от Сухопътни войски ще представят още оборудване за разузнаване и унищожаване на невзривени бойни припаси, а зрителите ще бъдат свидетели на ефектни демонстрации на място.

Представителният оркестър на Военновъздушните сили ще изпълни богат репертоар на военни маршове и произведения от филмова музика, рок, джаз, българска естрада, както и народна музика.

Входът за авиошоуто е свободен.

Други от От страната и света

21 кандидати се отказаха от парламента, Хамид Хамид и Байрам Байрам се връщат

21 кандидати за депутати се отказаха да бъдат избирани за парламента. Те са изпратили заявления до ЦИК. Традиционно почти всички - 19, са от ДПС. Има и по един от "Прогресивна България" и ГЕРБ

Андрей Гюров пристигна на неформална среща на лидерите от ЕС

Премиерът Андрей Гюров пристигна на неформалната среща на държавните и правителствени ръководители на държавите членки на ЕС. Министър-председателят беше посрещнат от президента на Кипър Никос

Военни спецекипи откриха двигател на ПВО ракета на плажа в Слънчев бряг

Специализиран екип от Военноморска база – Бургас изпълни на 22 април задача по обозначаване и унищожаване на предмет, изхвърлен от морето в района на плажа на к. к. „Слънчев бряг"

Унгарската петролна компания МОЛ ще запази рафинерията на сръбската НИС в дългосрочен план

Унгарската петролна компания МОЛ обяви, че ще запази рафинерията в Панчево (Северна Сърбия) в дългосрочен план, ако стане мажоритарен собственик на сръбската петролна компания НИС

ЦИК обяви официално резултатите от изборите: Радев е първи с 31% пред ГЕРБ

ЦИК официално обяви окончателните резултати от изборите на 19 април. Според тях "Прогресивна България" на бившия президент Румен Радев е първа политическа сила с 44

>