Безлов за стрелбата в Халкидики: Имотни конфликти или рекет може да са причината

19.08.2024 10:34
Експертът по сигурността Тихомир Безлов Кадър: NOVA NEWS

Имотни конфликти, рекет или спорове за охраната на заведението може да стоят зад инцидента. Това обясни експертът по сигурността Тихомир Безлов за кървавата свада между българи на Халкидики. 

По информация от гръцки медии, четирима от първоначално задържаните 8 души вече са освободени. След тях е и българският съсобственик на бара в Ханиоти. След инцидента бяха арестувани петима българи, сред които и Кирил Киров - Кирчо Руския. Разследването продължава.

"За какво е спорът може само да се гадае. Официалната хипотеза е забавена поръчка, но очевидно има и други бизнес интереси. Имотни конфликти, рекет или спорове за охраната на заведението може да стоят зад инцидента. Това са най-честите хипотези. Българският бизнес в Гърция много се разрасна, има къмпинги, ресторанти, хотели. Когато има бурно разрастване, винаги има конфликти", коментира Безлов.

По думите му в гръцките медии се споменава за връзки между собственика на ресторанта в Халкидики и български бизнесмен. "Заведението е било успешно, затова може да е имало апетити към него. Струва ми се, че присъдите в Гърция ще са по-тежки от тези у нас, ако се докаже вина", обясни пред NOVA NEWS Безлов.

Други от От страната и света

Проведе се традиционния благотворителен спектакъл "Българската Коледа" (Снимки)

Завърши благотворителния спектакъл "Българската Коледа", който се състоя навръх Коледа в Народния театър "Иван Вазов". Инициативата се провежда за 23-та поредна година и е под патронажа на държавния

Село Зелено дърво остана без ток в коледната нощ

Малко след 20:15 ч. тази вечер габровското село Зелено дърво остана без ток. Спря и осветлението по улиците на селото. То се намира на пътя между Габрово и местността Узана в Стара планина и трафикът

Зеленски: Разговарях по телефона с американските пратеници Уиткоф и Къшнър

Украинският президент Володимир Зеленски съобщи днес, че е разговарял по телефона с американските пратеници Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, предаде Франс прес, цитирана от БТА

АПИ: 582 снегорина чистят пътищата, карайте внимателно

582 снегопочистващи машини обработват настилките по републиканските пътища. Работата продължава. Шофирайте внимателно! Това съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура"

Карети от царските конюшни паркирани в Стара Загора (Снимки)

За царския двор работели първият майстор на файтони у нас Мито Орозов от Враца и синовете му В броя си от събота, 20 декември, вестник "24 часа" разказа подробно за първия производител на кабриолети

>