Зала "Дунав" в Пловдив отвори след 5 г. строителство (Снимки)

08.08.2024 12:58 Румен Златански
Кметът на Пловдив Костадин Димитров, председателят на общинския съвет на града Атанас Узунов, зам.-кметът, отговарящ за спорта Николай Бухалов и кметицата на район "Северен" Венцислава Любенова прерязаха лентата.
Залата на славата.
Участниците в церемонията по откриването останаха възхитени от новата зала.
На това място ще се тренира баскетбол и волейбол.
Залата по аеробика.

5 милиона лева и 5353 кв. метра. Това са параметрите на новата многофункционална спортна зала "Дунав" в пловдивския район "Северен", която беше открита с восвет, отслужен от отец Евгений.

Включва най-модерни технологични системи за енергийна и екологична ефективност, уточниха от Община Пловдив.

 На събитието присъстваха кметът Костадин Димитров, председателят на общинския съвет Атанас Узунов, заместник-кметът Николай Бухалов, президентът на Българската федерация по гимнастика Красимир Дунев, президентът на Българския съюз по аеробика Димитрина Къндева, множество бивши и настоящи спортисти.

Спортният комплекс разполага с няколко зали. Най-голямата от тях е за аеробика, има зала за бокс и зала за смесено ползване - за художествена гимнастика, волейбол и баскетбол. Създадени са и  и зони, които могат да се наемат почасово. Има и зала на славата, в която могат да се видят екипи на големи пловдивски спортисти и информация за техните успехи.

"Това пространство се работи от много години и благодаря на всички, които са положили усилия за създаване на такива зони, където да има спорт, както за високо спортно майсторство, така и за развитие на младежите и запознаването с отделните видове спорт на нашите деца. Винаги съм казвал, че базата е в основната на изграждането на днешните спортисти", заяви Димитров.

Той не скри, че откриването на такъв тип обекти е допълнителен разход за община Пловдив. По думите му трябва да се положат усилия за добра приходна събираемост, за да има възвръщаемост.

"Съгласете се, че този обект, колкото и голям, той е енергоразходващ и ще имаме нужда от допълнителни средства, с които да се издържа. Все още нямаме статистика колко ще бъде издръжката му. Има прекрасни зали - за аеробика, за волейбол и баскетбол, с добри настилки. Има прекрасна зала, която може да се използва за бокс. Има зали за масаж и рехабилитация. Това е прекрасен спортен център, при който обаче лошото менажиране може да доведе до това да не функционира добре", каза още кметът на Пловдив.

Построяването на спортна зала "Дунав" започна през 2019 г. , но се забави заради пандемията от COVID и войната в Украйна. 

Забавянето доведе от поскъпването й от 4 на 5 милиона лева.

Други от От Пловдив

Монсеньор Станев към католиците в Пловдив: Не ми носете подаръци, дайте ги на децата в нужда!

Новият предводител на Софийско–Пловдивския диоцез встъпва официално на 7 февруари с тържествена литургия в храма "Свети Лудвиг" Да не му носят лични подаръци на тържествената света литургия на 7

44-годишен дилър влиза в затвора за 14 месеца, спипан с 2 вида наркотици в незаконна къща в Пловдив

Трябва да плати 1278,23 евро глоба Година и 2 месеца при първоначален общ режим ще трябва да излежи 44-годишен дилър, държал два вида наркотици в незаконна жилищна постройка на ул

Подменят оградни пана на важни улици в Пловдив

Започна поетапна подмяна и монтиране на нови оградни пана за повишаване на пътната безопасност на различни невралгични точки в Пловдив. Процесът вече е в ход и обхваща зони с интензивен пешеходен и

Общинските приюти в Пловдив в готовност да приемат бездомници в ледените дни

Заради ниските температури Община Пловдив активира мобилни екипи за подпомагане и настаняване на хора, останали без дом. Действията се осъществяват съвместно със сектор „Общинска полиция"

Потвърдиха условната присъда на бившия районен кмет на Пловдив Ральо Ралев за подкуп от 60 000 лв.

С помагачите Даниела Вълова и Иван Делевски няма да плащат парите в полза на държавата, понеже те са били предоставени от разследващите и после върнати Пловдивският апелативен съд потвърди присъдата

>