Дейзи Ридли е диагностицирана с базедова болест

08.08.2024 12:22
Дейзи Ридли КАДЪР: Инстаграм/daisyridley

Миналата година на британската актриса Дейзи Ридли е поставена диагноза "болест на Грейвс" - автоимунно заболяване, засягащо щитовидната жлеза, разкри тя в скорошно интервю.

32-годишната актриса, която се прочу с главната си роля в последната трилогия "Междузвездни войни", и преди е обсъждала борбата с ендометриозата и поликистозните яйчници.

Но след заснемането на трилъра "Magpie" през 2023 г. Ридли се е чувствала изключително уморена и раздразнителна, разказва тя пред "Women's Health" в статия.

Тя каза, че първоначално е отхвърлила симптомите си, които включват също загуба на тегло и треперене на ръцете, на интензивността на ролята.

"Помислих си: "Е, просто изиграх много стресираща роля; вероятно затова се чувствам зле", каза тя.

Но обсъждането на симптомите с лекаря ѝ в крайна сметка довежда до поставянето на диагноза "болест на Грейвс".

Болестта на Грейвс е най-честата причина за хипертиреоидизъм и според Европейската тиреоидна асоциация е по-вероятно да засегне жените, отколкото мъжете.

Сред другите известни личности, които са страдали от нея, са рапърката Миси Елиът и бившата първа дама на САЩ Барбара Буш.

"Всички четем статистиката за жените, които не са диагностицирани или са подценени, и се примиряваме с това, че не се чувствам добре", казва Ридли.

Вече веган, Ридли казва, че след поставянето на диагнозата си е намалила до минимум приема на глутен, наред с други промени в начина си на живот.

Последната трилогия от "Междузвездни войни" приключи през 2019 г. с "Епизод IX: Възходът на Скайуокър."

Оттогава насам Дисни обеща три нови игрални филма за научнофантастичната вселена, създадена от Джордж Лукас, като в един от тях Дейзи Ридли ще участва отново в ролята на героинята си Рей, пише БГНЕС

Други от Възход и падение

Трайчо Трайков - подготвеният експерт и политик

Трайчо Трайков е един от добре подготвените експерти и политици в новата ни история. Като министър още преди 15 г. първи заговори открито за диверсификация и реална конкуренция в енергетиката и

На 19 април рожден ден имат

Трайчо Трайков, министър на енергетиката Росен Димов, юрист, бивш апелативен прокурор на Пловдив Антоанета Стефанова, световен шампион по шахмат, международен гросмайстор Волен Сидеров

Росен Димов съблече тогата, но не предаде смислените каузи

Той е един от най-ярките представители на прокуратурата от близкото минало. Но не спря да работи в полза на хората и след като съблече тогата. Една от битките му винаги е била срещу тировете на

Честит рожден ден на Невен Копанданова!

Днес рожден ден празнува зам. главният редактор на в. “България Днес” Невен Копанданова. Тя е човек с богат опит в журналистиката и помага на по-младите колеги да се развиват

Бившият принц Андрю отказва да напусне временното си жилище, настоява за ремонти по „кралски стандарт“

Андрю Маунтбатън-Уиндзор не бърза да напусне временното си жилище, което засилва напрежението с брат му, крал Чарлз III. По-малкият им брат, принц Едуард, е посетил Ендрю за разговор

>