Украинският газопреносен оператор: Транзитът на руски природен газ се осъществява нормалнo

07.08.2024 21:01
Природен газ Снимка: Йордан Симеонов

Подаването на руски природен газ транзитно през Украйна за други европейски страни се осъществява нормално. Това съобщи днес украинският оператор на газопреносната мрежа на фона на съобщенията за сражения край руския град Суджа, където е разположена едноименната газоизмервателната станция, предаде Ройтерс. 

От своя страна руската държавна компания "Газпром" обяви, че днес подава през газоизмервателната станция "Суджа" природен газ в обем 39,4 млн. кубични метра. Вчера обемът на изпомпване на синьото гориво е бил 42,4 млн. кубични метра, пише БТА. 

Междувременно руски военни блогъри обявиха, без да предоставят доказателства, че украински военни части са превзели газоизмервателната станция "Суджа". Тя е важно съоръжение за транзита на руски природен газ за Европа, посочва Ройтерс. 

Тази информация идва на фона на съобщение, разпространено днес от руското министерство на отбраната, че  неговите сили са предотвратили настъпление на украински военни части на територията на Русия, след като те са пресекли границата между двете страни в южната руска област Курск.

Други от От страната и света

Съпрузи разбират, че са брат и сестра, решават да останат заедно

Жена, която дълги години търсела изчезналата си майка, била шокирана, когато открила, че без да знае, се е омъжила за собствения си брат, пише "Мирър"

Изчистиха 19 нерегламентирани сметища в Кърджали и Хасково

лед осъществен контрол от служители на Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) в Хасково, през изминалия декември в областите Хасково и Кърджали са изчистени 19 нерегламентирани

Шофьорка удари аварирала кола в Бургаско, пострадаха майка и дете

Дете и майка му пострадаха при пътен инцидент, след като колата им аварирала и била блъсната от друг автомобил, съобщиха от полицията. Катастрофата е станала малко след 7 часа в понеделник на пътя

Тръмп: Няма връщане назад за Гренландия, изключително необходима е на САЩ

Американският президент Доналд Тръмп обяви днес среща по въпросите за Гренландия с "различни страни" в кулоарите на Световния икономически форум в Давос, предаде Франс прес и БТА

В Брегово разследват загадъчна смърт на питбул

Видинската полиция разследва смъртта на куче -порода питбул, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Вчера жителка на град Брегово е подала сигнал, че е открила трупа на кучето си в двора на

>