"Аеросмит" няма да изнася повече концерти

06.08.2024 13:54
Групата "Аеросмит" прекратява завинаги турнетата си СНИМКА: инстаграм/@aerosmith

Групата "Аеросмит" обяви, че прекратява концертните си турнета, тъй като не е възможно фронтменът Стивън Тайлър да възстанови напълно увредените си гласни струни, предадоха ДПА и Асошиейтед прес.

Американската рок банда отмени датите от прощалната си обиколка през септември миналата година, тъй като Тайлър се нуждаеше от постоянни грижи заради проблеми с гласните струни и ларинкса.

"Както знаете, гласът на Стивън е инструмент като никой друг", се казва в изявлението на групата, публикувано в социалната мрежа “Екс”.

"Месеци наред той неуморно работеше, за да върне гласа си там, където беше преди травмата. Видяхме, че се бори, като до него беше най-добрият медицински екип. За съжаление, ясно е, че пълното възстановяване не е възможно”, казват от "Аеросмит". "Взехме сърцераздирателно и трудно, но необходимо решение … да се оттеглим от сценични турнета".

Миналата година беше обявено, че проблемите с гласа на Тайлър са "по-сериозни, отколкото се смяташе първоначално", което доведе до отмяна на дати от турнето, съобщи БТА. 

Групата заяви, че е "най-голямата чест в живота ни нашата музика да стане част от вашия". 

“Аеросмит” изрази голяма благодарност към феновете, които са се събрали да видят групата на прощалното турне. "Последна благодарност към вас - най-добрите фенове на планетата Земя… Пускайте музиката ни силно, сега и винаги. Мечтайте. Вие сбъднахте нашите мечти", се казва още в разпространеното изявление. 

Други от Възход и падение

На 29 декември рожден ден имат

Стефан Мавродиев, актьор Тихомир Безлов, старши анализатор в Центъра за изследване на демокрацията Антон Ризов, състезател по спортна стрелба Инж. Георги Харизанов, кмет на Батак Иво Сиромахов

Качествени български филми и по трите големи телевизии по Нова година

Няколко стойностни български филма ще покажат и трите големи телевизии в празничните дни. Един от тях е “Заведи ме вкъщи” (31 декември, 14,35 ч, БНТ 1) с Асен Блатечки, Койна Русева, Яна Маринова

Ути Бъчваров за Нова година в Египет, Теодора Духовникова със семейството си в Амстердам

Ути Бъчваров реши да посрещне Нова година със семейството си на топло и замина за Египет миналия ден. Заедно с жена си Мария и дъщерите им близначки - Ружа и Далия

Шеги за антимафиоти с маски и дете с носия в коледната картичка на ГДБОП

Трима антимафиоти с маски и пълно бойно снаряжение, а един от тях държи за ръка момиченце с носия. Така изглежда поздравителната картичка за Коледа на ГДБОП

Мария Бакалова: Искам да бъда част от българското кино и то да е част от световното

По думите ѝ особено внимание актрисата отделя на ролите на реално съществували личности, сред които и образът на Ивана Тръмп „Обичам България и се чувствам горда да бъда българка

>