Соня Йончева кацна във Варна, министър Найден Тодоров я дирижира в “Мадам Бътерфлай”

05.08.2024 22:18
Соня Йончева пристигна преди ден във Варна за репетициите на “Бохеми” и на “Мадам Бътерфлай”. СНИМКА: ОФИЦИАЛЕН ПРОФИЛ ВЪВ ФЕЙСБУК НА СОНЯ ЙОНЧЕВА

В навечерието на празника на Варна на 15 август жителите и гостите на града ще се наслаждават тази седмица на два спектакъла с участието на именитото българско сопрано Соня Йончева.

Тя пристигна преди ден в морската ни столица за репетициите в Летния театър.

И двете са опери на Пучини, чиято 100-годишнина от смъртта и 165-годишнина от рождението се отбелязва по целия свят тази година.

Единият спектакъл е на 6 август - “Бохеми”, а другият е “Мадам Бътерфлай” на 10 август. Двете представления са кулминациите в програмата на XV фестивал “Опера в Летния театър”.

Соня Йончева дебютира само преди около година като Чо Чо Сан в “Мадам Бътерфлай”, но тя вече е една от коронните ѝ роли. Ще я изпълни за първи път в България. Спектакълът на режисьорката Нина Найденова е премиера за Варненската държавна опера, като диригент ще бъде служебният министър на културата Найден Тодоров.

Други от Новина в снимка

Младоженец на остров Крит пристигна на сватбата си с катафалка (Видео)

Безпрецедентна сцена се разигра в събота (17.01) в Ираклион, Крит, когато мъж избра да отиде на църква, за да се ожени с катафалка. Младоженецът, за когото се твърди

Щъркел се скри от студа в параклис в бургаския кв. "Ветрен"

Щъркел, останал да зимува тук, се скри от студа в параклис в бургаския квартал "Ветрен".  Снимките на дивата птица бяха публикувани от РИОСВ-Бургас и ветеринарна клиника

Виж отговора на фотозагадката: Кой BG сериал събира тези известни актьори на едно място?

"Дунав мост" е отговорът на фотозагадката от вчера. Тя беше: Кой BG сериал събира тези известни актьори на едно място? 🎬 Жокерът беше: 🎥 Негов режисьор е Иван Андонов. Излъчен е през 1999 г

Фотозагадка: Кой BG сериал събира тези известни актьори на едно място?

Кой BG сериал събира тези известни актьори на едно място? 🎬 Жокер 🎥 Негов режисьор е Иван Андонов. Излъчен е през 1999 г. Песента "Моят свят" към сериала е считана за един от най-големите хитове на

Вижте отговора на фотозагадката: Коя е известната актриса на снимката?

Отговорът на фотозагадката от 7 януари е Марта Вачкова. Въпросът беше: Коя е известната актриса на снимката? Жокерът: Тя е сред пионерите на студентското предаване "Ку-Ку"

>