Ванга била против копаенето в Царичина и поискала да го прекратят

01.08.2024 18:15
Баба Ванга Снимка: Архив
В мистичната дупка е излят бетон и обектът е запечатан. СНИМКА: АРХИВ

През 1990 година по заповед на Генералния щаб на Българската армия започват разкопки в село Царичина. Изпратена е информация от извънземна цивилизация, според която там се намира гробницата на първото същество, живяло някога на Земята. Съкровището на цар Самуил, първият човек, двуполово извънземно и тайнствена пирамида са само част от легендите около изкопаването от Българската армия на 160-метрова спираловидна дупка в селото. То се намира на около 30 км от София, но все още никой не знае истинската причина за мащабната военна операция "Слънчев лъч".

Всичко започва в края на 1990 г., когато на мястото пристига багер. Военните успяват да направят дупка от 2,5 метра, а след това с работата се нагърбват само висши офицери. Операцията се води лично от началника на химическите войски ген. Любомир Динев, в нея участват още полк. Цветко Кънев, полк. Делчо Наплатанов и дъщеря му - екстрасенсът Марина Наплатанова.

Офицери с калашници охраняват района, а местните се чувстват като при война.

Началото всъщност тръгва след сън на жителя на софийското село Димитър Кекеменов. На него му се явили духовете на Иван Вазов, Г. С. Раковски, Васил Левски и Христо Ботев. Те казали, че във вените му тече кръвта на Самуил и като негов потомък трябва да поведе българите. Дни по-късно мъжът пак сънувал същото, само че и точни координати къде е заровено имането на Самуил. По спомени Кекеменов чертае скица за скритото богатство, с която отива при шефа на асоциацията "Феномени" Стамен Стаменов. Двамата разказват историята пред началника на Генералния щаб на Министерството на отбраната ген.-полк. Радню Минчев и машината се задвижва. В екипа е и екстрасенсът Елисавета Логинова, която твърди, че разговаря с извънземна цивилизация и те ѝ посочват ново място на 100-тина метра встрани от старото.

Марина Наплатанова контактувала с космически разум чрез системата "Кики", докато Логинова общувала с извънземните чрез техниката РОРО. 

Постоянното въртене на кирки без резултат накарало екипа да потърси и пророчицата Ванга за съвет.

"Ке стигнете един капсул. Какво е съдържанието - консервирано. Не знаете дали капсулът е под налягане. Що ке чините с оня маймун, бре? Жута маймуна - ни мъж, ни жена. Отвори ли се херметичнио капак, онова същество може да се съживи от въздуха. Що ке чините, питам, кога оно се пробуди и проговори?", казала Ванга. Смята се, че тя била против копаенето и поискала то да бъде прекратено. Всичко свършва, след като е събрана група от експерти, които виждат намереното и обявяват, че са изгубени време и близо 16 милиона лева, колкото струвала дупката в Царичина. Така на тогавашния министър на отбраната Александър Сталийски му писва и заповядва на 4 ноември 1992 г. операция "Слънчев лъч" да бъде спряна. В мистичната дупка е излят бетон и обектът е запечатан.

Други от От страната и света

Само от победителите зависи колко още Сарафов ще е и.ф. главен прокурор! (Обзор)

Правосъдният министър Андрей Янкулов поиска бърза законодателна промяна, а не да се чака избор на нов ВСС Как и кога ще бъде освободен Борислав Сарафов от поста и.ф

Радев би и по преференции – 3 пъти повече от Борисов в София и 7 пъти от Бойко Рашков

Лидерът на "Прогресивна България" е шампион по личен вот с над 22 хил., само рекордът 15/15 на феномена Момчил Неков отпреди 12 г. остава недостижим Волейболният ас Владо Николов събра повече от

В неделя избирателите заблуждавали социолозите за кого са гласували - затова екзитполовете подцениха Радев

“В изборния ден хората прикриваха от социолозите вота си на макс! Такова нещо аз не помня!”, заяви проф. Михаил Константинов по повод на разминаването между прогнозите на социолозите за резултата на

Обсебен от тъмни мисли американец екзекутира с куршум в главата 7-те си деца

Сред жертвите е и негов племенник Обсебен от тъмни мисли 31-годишен американец екзекутира с изстрел в главата всяко едно от  седемте си деца, докато спят в неделя

Българският футбол след 35 г. пак трансферира Къти Цакев

Как от четвърти в света се превърнахме трайно в четвърти в групата Знаете ли каква е една от спортните дописки в нулевия брой на "24 часа"? Става въпрос за трансфер на Къти Цакев от "Берое" в "Рома"

>