Благотворителна кауза за първи път на плувния маратон от остров Света Анастасия

25.07.2024 18:57 Тони Щилиянова
Маратонът до Бургас от остров Света Анастасия ще започне в 9 ч на 27 юли.

10 лв. такса за всеки участник за кампанията "Заедно за Марти"

Традиционният плувен маратон от остров Света Анастасия, който община Бургас организира всяко лято, тази година ще е с благотворителна цел.

За първи път участниците ще плащат минимална такса, с която ще се подпомогне кампанията "Заедно за Марти".

Таксата от 10 лева за участие на човек, както и допълнителни дарения ще се събират в кутия, поставена до регистраторите в деня на маратона.
В маратона на 27 юли могат да участват всички граждани и гости на Бургас, навършили 16 г. и преминали медицински преглед.

Той ще се извършва в деня на провеждането от 7 до 8 ч на Морската гара. Допуснатите състезатели ще бъдат транспортирани до острова с общинския кораб, а маратонът ще започне в 9 ч.

Разстоянието за преплуване по права линия е 6,4 км, финалът на маратона ще бъде на плочата на мостика. Там ще се състои и церемонията по награждаване. Времето за финиширане е фиксирано и е час след финиширане на първенеца. Изоставащите ще бъдат прибирани от спасителните лодки и катери.

По време на преплуването ще бъдат осигурени реанимационен екип по вода и водолазен екип, които ще придружават участниците по маршрута.

Общият размер на паричния награден фонд е 7900 лева, като класиралият се на първо място в категория от 16 г. до 35 г., ще получи 1000 лв. Ще има и специални награди за най-млад и най-възрастен участник, както и за плувец с увреждания.

Партньори на общината в провеждане на състезанието са Гранична полиция, ВМС, ГД "Аварийно-спасителна дейност", Морска администрация - Бургас; Пристанище Бургас и "Пристанищна инфраструктура - Бургас".

Други от От страната и света

НАП е съставила 286 акта и е издала 67 наказателни постановления за нарушения на Закона за въвеждане на еврото

От началото на кампанията по проверки за спазване на Закона за въвеждане на еврото в Република България Националната агенция за приходите (НАП) е съставила 286 акта за установяване на административни

Пожар в къща на метри от пожарната в Благоевград

Пожар избухна в стара къща на стотина метра от сградата на пожарната в Благоевград. Огънят в сградата, която е под поликлиниката, тръгна около 16 ч. и бе загасен десетина минути по-късно

„Дойче банк“ ще затвори още 100 клона в Германия и ще засили използването на изкуствен интелект

Германската банка „Дойче банк" (Deutsche Bank) планира допълнително съкращаване на клоновата си мрежа в Германия и по-широко внедряване на изкуствен интелект в обслужването на клиенти

Разследващи са убедени, че Ружа Игнатова все още е жива

Самопровъзгласилата се за „криптокралица" Ружа Игнатова, стояща зад измама за над 3,6 милиарда паунда, може все още да е жива. В това е убеден високопоставен полицейски служител

Мъжът на Лена Бориславова: Надявам се някой ден политиката у нас да е по-малко помийна яма

"Надявам се някой ден политиката у нас да бъде все повече предизвикателство и все по-малко помийна яма. Да бъде основана на аргументи и факти, а не на клевети и обиди

>