Мълнии убиха девет крави в Северна Гърция

20.07.2024 16:25
Мълния СНИМКА: Pixabay

Мълнии в Северна Гърция убиха добитък и предизвикаха пожари по време на продължилата дни гореща вълна, която засегна по-голямата част от Южна Европа, предаде Асошиейтед прес.

Съобщава се за няколко пожара близо до град Козани, на 450 километра северно от Атина, след суха гръмотевична буря в района, съобщиха властите в събота.

По̀ на север, близо до гръцкия град Флорина, служители на обществена земеделска застрахователна организация съобщиха, че девет крави са били убити от мълния във ферма за добитък, а няколко други животни са били ранени.

Собственикът на ферма за добитък Александрос Цикос заяви пред Асошиейтед прес, че е намерил животните мъртви на пасище до фермата, предаде БТА.

Температурите леко се понижиха в събота, но останаха високи до 40 градуса по Целзий в някои части на страната, докато рискът от горски пожари продължава да е много висок край Атина и в голяма част от Южна Гърция.

Други от От страната и света

Ремонтират столичните булеварди "Хр. Ботев", "Дж. Баучер" и "М. Луиза" през 2026 г.

София ще влезе в 2026 г. с изключително висока проектна готовност – не само по големите транспортни коридори, но и по ВиК инфраструктурата, мостовете, реконструкциите на ключови булеварди и трамвайни

Осъдиха кюстендилец, размахал юмрук срещу разследващ полицай и крещял на друг

Кюстендилец е осъден условно за хулиганство срещу орган на властта. Районният съд наложи наказание „лишаване от свобода" 5 месеца условно с 3-годишен изпитателен срок на 54-годишния А. С

Младеж лети с 300 км/ч по Околовръстното в София (Видео)

Видео на младежи, които шофират по столичния Околовръстен път със скорост от 300-301 км/ч, публикува в профила си в социалната мрежа Фейсбук бащата на 12-годишната Сияна

Евростат: България е четвърта по ръст на общото пазарно производство в ЕС през септември

България заема четвъртото място сред страните от ЕС по растеж на общото пазарно производство през септември, като показателят нараства с 2,3 на сто спрямо август, когато намаля с 0,5 на сто

Експерти предложиха: Райският газ да се третира като акцизна стока

Райският газ да се третира като акцизна стока беше сред предложенията на експерти в рамките на кръгла маса, организирана от Асоциацията на прокурорите в България

>