Починал е дядото на Митко, помлян от горски с мерцедес край Боровец, отложиха делото

11.07.2024 16:31 Цветелина Танкинска
Подсъдимият Иван Виденов (вляво) на път към съдебната зала.

Липса удостоверение за наследници и смъртен акт за кончината на дядото на 20-годишния Димитър Дойнов, който беше помлян в ранната утрин на 17 април 2022 г. на пътя Боровец-Самоков, спъна делото за ужасяващата катастрофа. На разпоредителното заседание Софийски окръжен съд не даде ход по същество, тъй като адвокат Емануил Йорданов, повереник на родителите на младежа - Христина и Димитър Дойнови, не е представил документи за това, че дядото е починал.

Те са необходими, тъй като близките на жертвата може да бъдат конституирани като граждански ищци.

Обвиняем за инцидента е Иван Виденов от Самоков, служител на горското стопанство, който е шофирал под въздействието на алкохол.

"Вината за отлагането на старта на делото този път е в нас - каза пред "24 часа" майката на починалия Димитър - Христина. - Искаме най-тежката присъда, каквато е и нашата до края на живота ни. Той (обвиняемият - бел. ред.) ще лежи в затвор, а сина ми вече е в гроба."

На въпрос дали Иван Виденов е правил опит да се свърже с тях и да се извини за случилото се, Христина споделя: "Откакто се случи катастрофата той не е опитвал да ни потърси, нито в лично качества, нито чрез втори или трети лица. Дори не сме му искали извинението, защото за това, което направи, не смятам, че може да се иска прошка. Един млад човек си отиде без време и вината е само и единствено в него".

На 17 април 2022 г. Димитър и неговият приятел Кристиян били на дискотека в курорта, но не успели да си хванат такси. Тогава Кристиян се обадил на майка си да ги прибере. Момчетата решили да повървят пеша, докато тя пристигне. В един момент, точно до табелката "Боровец", автомобил помлял Димитър. От него слязъл мъж и казал на Кристиян да се приближи. Младежът обаче се изплашил и избягал в гората. Момчето било открито след два часа в шок.

Други от От страната и света

Шофьор "паркира" на тротоар в центъра на София, при маневрата едва не блъсна пешеходци

Шофьор спря върху тротоара пред пешеходна пътека на кръстовището на ул. „Г. С. Раковски" и бул. „В. Левски" в София .  По време на маневрата той е блъснал кофа за боклук и за малко не помел и

Задържаха мъж, нападнал и обрал възрастна жена посред бял ден

Задържаха 28-годишен мъж от бойчиновското село Лехчево, нападнал и обрал възрастна жена. Инцидентът е станал посред бял ден, съобщи БНР. Вчера към 13.30 часа възрастната жена от Лехчево се прибирала

И в Стара Загора Дядо Коледа смени шейната с мотор

Старозагорци посрещнаха днес Дядо Коледа на площада пред Община Стара Загора. За изненада на всички той пристигна на атрактивен мотор. С него беше и Снежанка

Дядо Коледа зарадва с подаръци децата и приемни родители в Павликени

В навечерието на Рождество Христово  в Павликени направиха тържество за всички приемни родители и децата, за които се грижат. Това се превърна в една от най-топлите традиции в общината

29 пияни и 5 дрогирани зад волана хвана полицията за ден

29 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол и петима с положителни тестове за дрога, са установили в рамките на изминалия ден  полицаите в страната, съобщи МВР

>