Огнеборци спасиха 110 дка нива с пшеница при пожар в с.Капитан Димитриево

27.06.2024 13:43 Диана Варникова
Пожарът, обхванал нивата с пшеница

Пещерски пожарникари гасиха пожар в нива с пшеница. Благодарение на адекватните действия на огнеборците са спасени близо 110 декара с посеви. Сигнал за пожара е получен около 12.30ч. в РСПБЗН-Пещера, съобщи говорителят на Областната дирекция на МВР в Пазарджик Мирослав Стоянов.

По първоначални данни огън обхванал земеделска земя, засадена с пшеница в района между пещерските села Радилово и Капитан Димитриево. Към мястото на инцидента незабавно са насочени дежурни екипи от пожарникари от РСПБЗН-Пещера с два противопожарни автомобила и джипове. След усилена борба с огъня пожарът бил овладян и изгасен.

Стихията унищожила близо 30 декара с посеви, собственост на 53-годишен жител на село Радилово. Спасени са намиращите се в близост още близо 110 декара с житни насаждения. На мястото е извършен оглед от дежурна група при РУ-Пещера. Изясняват се причините, довели до инцидента, както и точния размер на нанесените на земеделския производител щети.

Други от От страната и света

Задържаха мъж, шофирал с 2,33 промила алкохол в София

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 35-годишен мъж, шофирал след употреба на алкохол. На 20.04.2026 г. около 00,40 часа, обвиняемият е шофирал лек автомобил марка „Форд"

Врачански квартал скочи срещу стопанка и питбула й, който нахапа жестоко 7-годишна

Целият врачански кв. Младост скочи срещу стопанка на агресивно куче, което снощи нахапа жестоко 7-годишно момиче, което си играело на покритата детска площадка

Какво представлява корейската козметика и защо е толкова популярна?

Корейската козметика (K-beauty) представлява система от продукти и грижа за кожата, базирана на многостепенна рутина, иновативни формули и фокус върху дългосрочното здраве на кожата

ЦИК при 100% преброени: "Прогресивна България" печели изборите с 44.594%, ГЕРБ са втори

"Прогресивна България" на бившия президент Румен Радев печели извънредните парламентарни избори с 44.594%. Това показват официалните данни на Централната избирателна комисия при 100% преброени

Димитър Манолов: Гълъб Донев щял да поеме Народното събрание

Едното очакване беше, че Гълъб Донев ще поеме Министерството на труда и социалната политика, но той щял да поеме парламента. Нека видим какви хора ще се разположат по позициите

>