Полицията в Пазарджик санкционира шофьор в насрещното по снимка във ФБ

13.06.2024 16:29 Диана Варникова
Полицаите в Пазарджик бързо стигнали до нарушителя

Шофьор, който карал в насрещното и създавал предпоставки за пътен инцидент, е бил санкциониран от полицията в Пазарджик след публикации в една от социалните мрежи. Това съобщи говорителят на местната Областна дирекция на МВР Мирослав Стоянов. Той уточни, че от няколко дни в една от социалните мрежи са установени публикации, свързани с движение на лек автомобил в насрещното движение, като се споделя, че това е било засечено по АМ "Тракия" край Пазарджик.

След тези публикации служители от сектор "Пътна полиция" при ОДМВР-Пазарджик незабавно предприеха необходимите действия за проверка на изнесените факти и обстоятелства.

Със съдействието на администратор на една от групите във Фейсбук се установи авторът на публикацията и съответно регистрационния номер на автомобила.

Така пътните полицаи стигнаха до самоличността на водача на червен "Опел", който се оказа 68- годишен мъж от гр. Пазарджик. Стана ясно, че нарушението е извършено от него на 31 май, но не на АМ "Тракия", а в района на пътен възел Гелеменово, пътувайки от гр. Панагюрище за гр. Пазарджик. Мъжът оказа съдействие за изясняването на фактическата обстановка и призна за извършеното нарушение. Съставен му е акт съгласно Закона за движение по пътищата. От ОДМВР-Пазарджик изразяват благодарност за нетърпимостта и непримиримостта на гражданите към нарушенията на правилата за движението по пътищата.

Други от От страната и света

Майката на Митко от Цалапица след срещата с министър Дечев: Обеща ни проверка

Разговаряхме с вътрешния министър Емил Дечев. Поставихме някои въпроси, който ще бъдат проверени и ще ни бъде даден отговор. Той не знаеше много неща за Васил Костадинов (шеф на пловдивската полиция)

Парламентът прие чакания закон за лобизма, но май ще се пренаписва - не го харесват дори подкрепилите го (Обзор)

Срещите на властта с представители по интереси (лобисти) трябва да са публични, а информация за тях ще се качва на страниците на институциите. Ще има и общ регистър

Говорителят на ЦИК: Гаранционният срок на машините за гласуване не е проблем

Подготовката за машинното гласуване за предстоящите избори върви в срок и не се очакват проблеми с устройствата. Гаранционният срок на машините за гласуване е изтекъл

Европейските борси приключиха низходящо

Водещите индекси на европейските фондови пазари приключиха низходящо днешната търговия, като инвеститорите следят внимателно ескалиращото напрежение в Близкия изток, предаде Си Ен Би Си

Почина авторът на герба и знамето на Перник Стоян Чифлички – Танани

Отдал е живота си на изкуството, творил е сценография и в Пловдивския театър Днес е починал почетният гражданин на Перник Стоян Чифлички – Танани. Тъжната новина сподели във фейсбук синът му Иво

>