Ивелин Михайлов от "Величие": Искаме да спрем писането на нови закони, няма да подкрепим кабинет

10.06.2024 08:04
Николай Марков и Ивелин Михайлов

С "Възраждане" имали различия – Костадинов е за помощ на Русия, а те са за неутралитет

"Близо сме до хората, които искат да свършат работа. Искаме да спрем със създаването на нови закони и да следим спазването на старите. България има перфектно законодателство, но то не се спазва. Народното събрание трябва да извършва контрол над изпълнителната власт."

Тази линия на поведение в следващия парламент обяви Ивелин Михайлов, идеологът на новосъздадената партия "Величие", която сензационно влезе в парламента. Той и официалният председател на партията Николай Марков, който преди години е бил изгонен от НСО, гостуваха в сутрешния блок на Нова телевизия.  Марков почти не говори. Той е водач на листата на партията за Пловдив–град.

Ще участват в тематични коалиции по теми, разясни идеологът. "Но ние не познаваме в момента желанията на другите в парламента", заяви Михайлов. Той беше категоричен, че не биха подкрепили създаването на каквото и да било правителство.

"Насочени сме към икономиката на България, която трябва да започне да продуцира. Например имаме проблем с кадрите, но не можем да внесем от чужбина", заяви Михайлов.

"По линия на Украйна имаме различия с "Възраждане". Костадинов иска да помагаме на Русия, а ние сме за неутралитет.

Ние сме за да останем в НАТО и ЕС, категорично и ясно. Ние не сме евроатлантици. Ние сме българи и за нас сега това е най-доброто решение", заяви още Михайлов.

Той уточни, че с ГЕРБ работят добре във Ветрино, но националната политика на партията на Бойко Борисов била пагубна.

Михайлов отрече публикациите в "Капитал", че поддържа под маската на спортен клуб въоръжени отряди. Според него спорът му с издателя на "Капитал" е заради желанието на Иво Прокопиев да постави ветрогенератори във Ветрино - общината, от която тръгна "Величие".

Михайлов отхвърли твърденията и че създаденият от него "Исторически парк" е финансова пирамида.

"Трябва да върнем парламентарната република на дневен ред и да осветим как се вземат управленските решения. В тази позиция и с тези гласове няма да бъде фактор и да определяме правителство", каза за ролята на "Величие" пък официалният председател Николай Марков. "Кое е по-важното, да говорим за цените на лекарствата или дали сме русофили? Хората умират от глад, а ние се питаме дали има оръжие Ивелин Михайлов и каква е външната политика", каза още Марков.

България като държава е фалирала и няма възможност да си изпълнява основната функция, добави от своя страна идеологът Михайлов. А според Николай Марков данните на Министерството на финансите били фалшифицирани.

Други от От страната и света

Еврото поскъпва спрямо щатския долар

Курсът на еврото спрямо щатския долар се покачи в днешната междубанкова търговия във Франкфурт, съобщиха германски сайтове за финансова информация. Единната европейска валута се разменяше за 1

Ахмед Доган ще подкрепи партията на Румен Радев

Почетният председател на "Алианс за права и свободи" (АПС) Ахмед Доган обяви, че партията ще подкрепи Румен Радев. Поздравления, г-н президент! "Само Вие сте решаващият фактор за образуването на

Световните издания обръщат сериозно внимание на действията на Румен Радев

Българският президент Румен Радев вчера вечерта се обърна към нацията "последно (телевизионно) обръщение", пише германското сп. "Шпигел". "Малко преди парламентарните избори приятелски настроеният

Джеймс Йоловски: Банкоматите са абсолютно проверени и гарантирани срещу фалшиво евро

Според общата статистика в началото на 2025 г. имаше в обращение 31 млрд. лв., в края на годината те са 20 млрд - над 1/3 беше внесена по сметки. За новата година за 10-ина работни дни в обращение са

Вятърната енергия е осигурила 14% от електричеството в Европа през изминалото денонощие

Делът на електроенергията от вятърни централи в Европа през изминалите 24 часа е 13,7 на сто, сочат данни от днешния бюлетин на платформата WindEurope Power Numbers

>