Пазарджик посреща мажоретни състави за XIII фестивал

05.06.2024 13:51 Диана Варникова
Мажоретки от 18 града идват в Пазарджик

Пазарджик отново ще е домакин на XIII поред фестивал на мажоретните състави "Слънчева Бесапара". Организатори са Община Пазарджик и Общински детски комплекс – Пазарджик под патронажа на кмета Петър Куленски и с финансовата подкрепа на общината. Събитието ще се състои на 7 и 8 юни ( петък и събота).

„В тазгодишното издание на фестивала ще се включат 667 мажоретки от 18 града, разпределени в четири възрастови групи", коментира Емилия Спасова, директор на Общински детски комплекс– Пазарджик. „Над 30 отбора ще се състезават в четири категории: 100 метра марш-парад с батон, 100 метра марш-парад с пом-пони, композиция с батон и композиция с пом-пони на сцена. Пазарджишкият мажоретен състав „Мистерия" при Общински детски комплекс ще се състезава във всички възрастови групи с над 240 деца."

„Освен за 1-о, 2-о и 3-о място мажоретните състави ще се борят и за специалните награди за най-малка мажоретка; оригинална хореография; визия; специалната награда на Общински детски комплекс – Пазарджик и най – голямата награда - приз "Слънчева Бесапара", допълва Спасова.

Откриването на Мажоретния фестивал е от 17.30 часа пред Община Пазарджик на 7 юни с флашмоб на мажоретен състав „Мистерия". На 8 юни от 09.00 часа състезанието ще продължи в спортна зала „Васил Левски".

Фестивалът е най-големият форум по рода си в България - престижна съдийска комисия ще оценява постиженията на всички мажоретни състави.

Други от От страната и света

19% от електричеството в Европа през изминалия ден е от вятърната енергия

Делът на електроенергията от вятърни централи в Европа през изминалите 24 часа е 19,1%, сочат данни от днешния бюлетин на платформата WindEurope Power Numbers

Мартин Атанасов: Най-големият ефект е, че "Черна писта" показа мащаба на проблема

"Черна писта" не промени войната по пътищата, но я показа. Това е най-големият ефект на проекта - да направи видим мащаба на проблема, който дълго време оставаше скрит зад числа и отчети"

Цената на златото с нов рекорд

Цената на златото премина за първи път границата от 4400 долара за тройунция в понеделник. Подкрепена е от нарастващите очаквания за по-нататъшни понижения на лихвените проценти в САЩ

16-годишен от Велико Търново е в тежко състояние след катастрофа

16-годишно момче от Велико Търново е с опасност за живота, след катастрофа, съобщават от полицията.  Произшествието е станало на 19 декември, вечерта в района на село Водолей

Празничен концерт-спектакъл „Да откриеш Семейство за Коледа" събира на една сцена любими български звезди в Пазарджик

Веселин Маринов, Руслан Мъйнов, Кристиян Ганев, Вили Миленина и Танцов състав "ПостАрт ТС Чавдар" ще се включат в празника на любовта, съпричастността и надеждата на 22 декември в Пазарджик

>