Пуснаха с подписка 19-годишния джигит, препускал със 140 км/ч. из Пловдив

01.06.2024 14:40 Никола Михайлов
Петър Попов на излизане от залата.

С най-леката мярка за неотклонение – "подписка", излиза от ареста 19-годишният Петър Попов, обвинен в пътно хулиганство. Районният съд в Пловдив отхвърли искането на прокуратурата за постоянно задържане.

Както "24 часа" вече писа, на 27 май младежът управлявал Мерцедес със 140 км/ч. по бул. "България" при ограничение 50 км/ч. Бясното му шофиране е записано на клип и споделено в социалните мрежи.

Страните влязоха в съдебната зала с над час закъснение, след което единият адвокат на Попов Георги Кутрянски поиска време, за да се запознае с материалите по делото. Съдия Методи Антонов помоли журналистите да напуснат залата по време на заседанието.

При снемането на самоличността на обвиняемият, младежът заяви, че е собственик на фирма за маркетинг. Има книжка от ноември 2022 г., но за краткия си стаж като шофьор е натрупал редица актове, фишове и наказателни постановления. Баща му е нотариус. 

Прокурорът Пламен Пантов посочи, че обоснованото предположение за вината на Петър Попов може да се направи въз основа на свидетелски показания. По думите му двама очевидци са разказали, че младежът е карал из града със 100 км/ч. Разпитани са още полицейски служители, които са го спрели, към делото са приобщени клипове от инстаграм профила на младежа, на които се вижда високата скорост, с която управлява мерцедеса. 

"Видно от същите, макар деянието да е извършено в тъмната част на денонощието, Попов е управлявал при интензивен трафик. Криволичейки е изпреварвал други автомобили с изключително висока и несъобразена скорост", каза прокурор Пантов. 

Според защитата не е ясно дали точно Петър е управлявал мерцедеса. Адвокат Надежда Попова твърди, че той бил разменил колата си с негов приятел и често се случвало друг да кара возилото. 

След като се запозна с казаното от двете страни, съдия Антонов определи искането на прокуратурата за неоснователно. Според него не е доказано, че в случая става въпрос за хулиганство. Нямало очевидци на шофирането, записано на клипове, нито пък е ясно кой точно е бил зад волана. По думите ми младежът е с добри характеристични данни.

Решението подлежи на обжалване пред Окръжния съд.

Други от От Пловдив

Пловдивчанин отиде в Шесто районно, за да държи сметка на полицаите - олекна с 60 евро

Отворил вратата и настоял да му покажат къде се продават наркотици Глоба от 60 евро по Указа за борба с дребното хулиганство трябва да плати пловдивчанин

Ощетиха с над 12 000 лв. освободена пловдивска преподавателка, тя осъди училището

Обезщетението за неизползван отпуск в ОУ "Екзарх Антим I" изчислили на база на заплатата й от 2019 г.  Освободена от работа преподавателка в пловдивското училище "Екзарх Антим I" осъди бившия си

Осъден за смъртта на адвокатски син от Пловдив иска по-леко наказание, бащата настоява за затвор

На първа инстанция Христо Симеонов получи 16 месеца условно, съдът му взе книжката за 2 години По-леко наказание от Апелативния съд в Пловдив поиска Христо Симеонов

Пловдивчанин остана без един тестис след операция, глобиха уролога с 2500 лв.

След интервенцията конците били поставени така, че спрели кръвоснабдяването и се стигнало до некроза Член на състава е на особено мнение, няма разработени конкретни медицински стандарти

600 фирми от 12 държави участват на АГРА в Пловдив (Снимки)

Пет дни панаирното градче ще бъде сцена на водещи компании и нови технологии в земеделието, винаро-лозарската индустрия и хранителната промишленост 600 фирми от 12 държави участват в международните

>