Евтим Милошев се срещна с британската водеща и автор на филми проф. Бетани Хюз

31.05.2024 11:25
Евтим Милошев Снимка: Велислав Николов

Министър Евтим Милошев се срещна с проф. Бетани Хюз, историк и автор на документални поредици, чието предаване „Съкровищата на света" се излъчва в 120 държави по света. Това съобщиха от пресцинтъра на министерството на туризма.

Проф. Бетани Хюз е съосновател на SandStone Global, компания за телевизионни, филмови и аудиопродукции, а филмите на компанията се излъчват в най-гледаното време на BBC, National Geographic, Viasat History, Discovery, Amazon и Netflix.

„Вие сте едни от най-ценните посланици на България за света. Страната ни е страхотна, разполагаме с изключително богато културно наследство, чудесна природа и невероятни хора. Радвам се, че популяризирате страната ни и в мое лице Вие винаги ще имате доверен партньор", каза министърът на туризма Евтим Милошев.

През лятото на 2023 г. бе заснет и първият епизод на „Съкровищата на България", който представя Казанлъшката гробница, Бузлуджа, Базиликата в Пловдив, Хераклея Синтика, Рилски манастир, Рилските езера, Археологически музей – Варна, където е изложено най-старото обработено злато в света, Варненското езеро, нестинарските ритуали в село Кости и ритуали на жители от село Рибново. Епизодът „Съкровищата на България" бе представен за първи път у нас по телевизионния канал Viasat History на 24 май 2024 г., а във Великобритания епизодът е бил най-гледаното предаване в страната по Channel 4 в деня на неговото излъчване.

„За първи път дойдох в България преди 15 г. и се влюбих във вашата култура, история и природа. Още тогава знаех, че един ден трябва да направим специална поредица за богатствата на страната ви. България е много красива през пролетта и следващият ни проект, който ще бъде посветен на тракийската цивилизация, ще бъде заснет именно през това време на годината", заяви проф. Бетани Хюз.

Министерството на туризма подпомогна излъчването и разпространението на първи епизод на „Съкровищата на България" с мащабни рекламни кампании, осъществявани в мултинационалната телевизия и онлайн платформа на BBC, както и в Channel 4, включващи заснетите до момента епизоди на „Trеasures of Bulgaria".

През месец април 2024 г. бе заснет втори епизод на „Съкровищата на България", снимките се състояха в Пловдив, Велико Търново, Белоградчик, Созопол, пещерата „Магура". Бетани Хюз запозна министър Милошев и със следващия си проект от поредицата „Богатствата на света", в който отново ще бъде включена и България.

Може да гледате целия епизод на „Съкровищата на България" тук

Други от От страната и света

София посреща официално Дара с парти на площад „Княз Александър I“

София посреща Дара с грандиозно парти на площад „Княз Александър I" след историческата победа на България на „Евровизия 2026" Столичната община и Българската национална телевизия канят жителите и

Православен календар за 19 май

Св. свщмчк Патрикий, еп. Брусенски. Св. мчк Калуф Египтянин. (Отдание на Неделя на Слепия - Тип. с. 469) Св. Патрикий бил епископ в град Пруса по времето на император Юлиян Отстъпник

Само в "24 часа" на 19 май: Колко струва да пенсионират полицаи, воении и съдии?

Само в "24 часа" на 19 май четете: - 41 млн. евро за три месеца струват бонусите при пенсиониране, неизполвана отпуска и болнични в МВР - Край на автоматичния ръст на заплати ще свие инфлацията

Спецов остава, засега, но ще се отчита всеки месец

Ограничават и възможности за сделки с акции Румен Спецов остава засега на поста си като особен управител на дружествата от групата на “Лукойл” в България

Повече пари отиват към инвестиционни фондове

Активите на инвестиционните фондове, които работят в България, достигат 7,38 млрд. евро към края на март 2026 г. Само за година те са се увеличили с 1,24 млрд

>