Безумие! Бащи на първокласници си уредиха среща за бой заради невинен спор на децата, единият стреля

28.05.2024 23:00 Димитър Мартинов
Бащата ползвал газов пистолет. Снимка:Архив

Разправяли се в двора на училището, докато вътре се провеждат матури

Бой, аркада и стрелба с пистолет в двора на училището в село Костенец си спретнаха бащите на двама първокласници в понеделник. Децата им се скарали на завършването на 1-и клас, а бащите се уговорили да се разберат с помощта на юмручното правосъдие няколко дни по-късно, за да не правят шоу пред всички присъстващи, включително съпругите им. 

На 24 май татковците Николай и Георги били на завършването на синовете им. Двете деца обаче се сдърпали, след като синът на Николай неволно настъпил този на Георги. Бащите започнали да се заяждат един с друг, но за да не се бият пред всички, се уговорили за 27 май в двора на училището в 9,30 ч. Мъжете дошли с децата си, а по това време в гимназията се провеждала матура.

Двамата си разменили обиди, сигнало се и до бой. Георги извадил газовия си пистолет и ударил Николай с дръжката на оръжието. 54-годишният мъж получил аркада, но не се отказал. Затова Георги стрелял във въздуха и предупредил Николай, че ще го убие. Шумът привлякъл вниманието на учители и ученици, които станали свидетели на грозната сцена.

За минути на място пристигнали полиция и Спешна помощ. Николай отказал хоспитализация, а Георги бил задържан.

Той е обвинен за закана с убийство. 46-годишният мъж няма предишни криминални прояви. В селото хората са възмутени и се чудят как двамата мъже ще продължат да съжителстват в населеното място, в което има около 3000 души. А ученици се шегуваха, че за матурите са имали фойерверки.

Пистолетът на Георги е иззет. Газовото оръжие е законно. За него не се иска разрешително, а само уведомление.

Двете деца ще бъдат разпитани в т.нар. синя стая от специално обучени разследващи и в присъствието на психолози. Те са единствените преки свидетели на инцидента.

Тук се е разиграл екшънът между бащите.

Други от От страната и света

Между 2-ма икономисти, одитор, библиограф и юрист избира Йотова (Обзор)

Главчев питал заместничките си още преди да ги назначи, самият той готов дори с министри Юрист, библиограф, одитор и двама икономисти - един от тях ще е първият служебен премиер

Извънредно положение обявиха в Аржентина заради пожарите в Патагония (Видео)

Президентът на Аржентина Хавиер Милей обяви извънредно положение заради опустошителни горски пожари в аржентинската област Патагония, предаде ДПА, цитирана от БТА

Европол, САЩ и ГДБОП удариха най-големите пиратски сайтове у нас (Обзор)

Борислав Сарафов координирал акцията Трите най-големи сайта за пиратско съдържание у нас - arenabg, zamunda и zelka, бяха свалени при международна операция в четвъртък

Тръмп приземява канадски самолети, плаши с 50% мита (Обзор)

Републиканецът съди за $ 10 млрд. Агенцията по приходите за изтекли данъчни декларации Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви в петък, че спира сертификацията на всички канадски самолети и заплаши

Почина актрисата Катрин О'Хара, която изигра майката на Кевин в "Сам вкъщи"

Актрисата Катрин О'Хара е починала на 71-годишна възраст, съобщават източници, цитирани от TMZ. Причината за смъртта ѝ не е оповестена, пише "Дейли мейл"

>