Велосипедист е пострадал в планина Мургаш

25.05.2024 10:42
Планина, СНИМКА:Архив

Велосипедист е паднал в планина Мургаш и си е ударил тежко главата, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС). Мъжът е обработен от планинските спасители. Той е предаден на линейка и е закаран в болница в София, добавиха от ПСС.

Условията за туризъм в планините днес са чудесни. Температурите са между 4 и 11 градуса. Времето е ясно и слънчево. Във високите части на планината все още има сняг. От ПСС предупреждават, че има опасност от подхлъзвания в стръмните терени.

При инцидент вчера турист пострада в района на Рилските езера. Той бе транспортиран от военнослужещи с вертолет „Кугар" до болница "Свети Георги"в Пловдив.

Пострадалият вчера турист е французин. Подхлъзнал се е по пътеката на Окото и е паднал към Бъбрека. Той е паднал по снежен склон, с оголени камъни. Бил е в група. Обработен е от планинските спасители, които пристигат на място. Времето тогава е било с много гъста мъгла, поясниха от ПСС.

Пострадалият при Рилските езера турист е опериран по спешност, каза по-рано днес д-р Кирил Атлиев началник на Спешното отделение към Университетската многопрофилна болница за активно лечение (УМБАЛ) "Свети Георги" ЕАД - Пловдив.

Прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) показва, че над планините днес ще преобладава слънчево време. Около и следобед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа предимно умерен вятър от източната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 16 градуса, на 2000 метра - около 9 градуса.

Други от От страната и света

Росен Желязков отговаря на вота: Не давам оставка, защото икономиката расте - БВП нагоре с 3,2%, пети сме в ЕС (Обзор)

Борисов поиска закриване на комисията "Сорос", създадена по настояване на ДПС Правителството няма да подава оставка, защото се справя добре и под негово управление икономиката расте бързо и се справя

София взема заеми за трамваи, тротоари и пътища (Обзор)

Ремонтират булевардите “Христо Ботев”, “Дж. Баучер” и “М. Луиза” Терзиев: Децата, транспортът и кварталите са топприоритетите в бюджета на София за 2026 г

Тръмп се отказва от Европа като основен съюзник, САЩ вече няма да са лидер на света

Администрацията на президента Доналд Тръмп представи нова стратегия за национална сигурност, която описва европейските съюзници като отслабени и цели да възстанови доминацията на САЩ в западното

Завещание на седмицата: Протест, по-протест, най-протест. Или манията да се броим

Колко българи излизаха по булевардите през годините - вижте още в завещанието на

ЧСИ предлагат помощ на наследници да откриват имущество на покойни роднини

Голям проблем с установяването какво точно човек е притежавал приживе имало не само у нас, но и в цяла Европа, а неоткритите активи остават за държавата Частните съдебни изпълнители да помагат на

>