Следващите 7 дни: топло, с много дъжд и облаци

24.05.2024 09:00
Порой с гръмотевици и градушка удари София в сряда надвечер. Улиците се превърнаха в реки.

Новата порция гръмотевични бури започва от вторник, на запад ще са най-силни

Ще е топло, от време на време слънчево, но облаци и дъжд ще има всеки ден. Нова порция гръмотевични бури се очаква и следващата седмица. Това прогнозира шефът на синоптичната фирма TV-MET Петър Янков.

Минималните температури на празника днес ще бъдат от 10 до 15 градуса, по черноморското крайбрежие - до 14-15. От запад и от изток облачността ще се увеличава и следобед в главно в западната половина от страната ще валят краткотрайни дъждове. В крайните западни райони ще прегърмява. Ще има условия и за градушки. През нощта на запад валежите ще спират, като облаците ще намаляват, а по Черноморието ще започнат слаби валежи. Максималните температури ще са от 21 до 26 градуса, в района на Сливен до 28, по Черноморието до 24.

В събота минималните температури ще са от 10 до 14 градуса, по черноморското крайбрежие до 15-17. Денят ще започне с облаци над западните и над източните части от страната и превалявания в източните райони.

Облаците ще се увеличават в цялата страна. Следобед главно в западната половина от страната ще вали, но за кратко. В крайните западни райони ще прегърмява с условия за градушки. През нощта валежите ще спират, като облаците над западните райони ще се задържат. Максималните температури още малко ще се повишат и ще са между 23 и 28 градуса.

Над планините се очакват облаци с валежи, по-интензивни в Рила и Пирин.

Над 2500 м ще вали мокър сняг

Вятърът по високите части ще бъде умерен от североизток. Пулсовете ще достигате до 30 км/ч.

В неделя минималните температури ще бъдат от 10 до 15 градуса, по черноморското крайбрежие до 16. Преди обед се очаква значителна облачност с превалявания над западните райони и по Черноморието на юг от Бургас. Постепенно валежите ще спират и облаците ще се разкъсват. По Черноморието ще се задържи облачно.

Максималната температура ще е от 20 до 25 градуса. В понеделник ще има повече слънце и няма да вали. От вторник започва нов продължителен валежен период с динамично време и силни гръмотевични бури в западните и северните райони. В сряда и в четвъртък се очакват силни гръмотевични бури в западната половина от страната.

Други от Времето

Проф. Георги Рачев: Идват 10 скучни дни - сутрин хладно, после слънце

Заради огромен антициклон над цяла Европа от неделя следващите 7-10 дни времето ще е доста скучно от метеорологична гледна точка. Сутрин леко хладно и лека мъгла, а на обед - слънчево време

Пролетта напира, зимата отстъпва - до 15° през почивните дни

Колкото и зимата да се напъва да напомни за себе си, тя си отива – денят е по-голям, слънцето е по-високо, а дърветата вече са напъпили От началото на следващата седмица постепенно ще се

Слънце и 18 градуса галят Пловдив

Слънце и пролетни температури ще ни радват в Пловдив в петък, сочи прогнозата на НИМХ. Времето ще е идеално за разходки. Утрото е с положителни градуси, термометърът отчита 4 градуса

Дъждовно, но топло ще е днес, до 12° в Пловдив

Днес ще бъде предимно облачно и на много места в Западна и Централна България ще има валежи. Преди обяд по-интензивни и значителни ще са валежите около Западна Стара планина

Слънчево и топло ще бъде днес, в Пловдив - до 15°

Минималните температури днес ще бъдат между минус 2° и 3°, за Пловдив – около 1°. През деня ще преобладава слънчево време. Преди обяд на места в равнините и низините все още ще е мъгливо

>