Първият в света конкурс за красота ще оценява модели, генерирани с изкуствен интелект

01.05.2024 19:19
Айтана Лопес - фалшива испанска манекенка, генерирана чрез изкуствен интелект СНИМКА: instagram/fit_aitana

Първият в света конкурс за красота ще оценява модели, генерирани с изкуствен интелект. Победителката ще грабне голямата награда - 5 хиляди долара.

Участничките в конкурса Miss AI (Мис "Изкуствен интелест") ще бъдат оценявани в три категории:

Външният им вид - ще се взима предвид класическите аспекти на конкурса -  красота, овладяност и уникалните им отговори на серия от въпроси.

Използване на инструменти на изкуствения интелект - умения и изпълнение на използваните инструменти на ИИ, визуални детайли около ръцете и очите им.

Влиянието им в социалните медии - ще се взима предвид ангажираността им с феновете, скоростта на нарастване на аудиторията и използването на платформи като Instagram.

Участниците трябва да изпратят своите творения и да отговорят на поредица от въпроси като например „Как бихте направили света по-добър?"

Финалистките в конкурса ще бъдат обявени на онлайн церемония по награждаване следващия месец. Победителката ще се прибере у дома с 5000 долара (4600 евро) в брой и „менторска програма за създатели на въображение" на стойност 3000 долара (2800 евро).

Съоснователят на конкурса Уил Монанаж заяви, че се надява това да се превърне в „Оскарите на създателите на изкуствен интелект".

„Наблюдава се ръст на създателите на изкуствен интелект, които навлизат в пространството, увеличават своите фенбази и печелят от съдържанието", сподели Монанаж.

Британската легенда на конкурсите за красота Сали-Ан Фосет е част от журито - един от двамата човешки съдии, тъй като журито включва моделите, създадени с изкуствен интелект, Емили Пелигрини (която се прочу миналата година, след като футболисти и други известни личности ѝ писаха, вярвайки, че е истинска) и Айтана Лопес, розовокоса фалшива испанска манекенка, която печели до 10 000 евро на месец за своя създател, като моделира дрехи за различни марки, пише euronews.

Други от Възход и падение

Николай Младенов, шефът на Газа, празнува 54

Николай Младенов, който бе назначен от Доналд Тръмп за генерален директор на Съвета за мир в Газа, празнува днес 54-ия си рожден ден. През последните 5 г

Емил Дечев празнува рожден ден в самолета, връща се от САЩ

Заради посещението на делегация на МВР в САЩ вътрешният министър Емил Дечев най-вероятно ще е над Атлантическия океан. На 4 май вечерта той хваща самолета от Вашингтон

На 5 май рожден ден имат

Николай Младенов, върховен представител за ивицата Газа в Съвета за мир, бивш външен министър на България и бивш координатор на ООН за Близкия изток Емил Дечев

Комисари и политици от Европа още търсят мнението на Сергей Станишев, а за него е важно това на децата му

Дори и след излизането си от активната политика Сергей Станишев продължава да е име в Европа и мнението му се търси от комисари и политици. Наскоро най-дългогодишният лидер на БСП и 11 г

Ще дойде ли Бандерас в Народния театър, след като видя Радина Кърджилова като Медия (Снимки)

Холивудският актьор лично поздравил всеки от актьорите след спектакъла в Мадрид Ще дойде ли Антонио Бандерас в Народния театър “Иван Вазов”, след като остана впечатлен от българската трупа

>