Даниел Лорер: Наблюдаваме една игра между ГЕРБ и президента

20.04.2024 09:19
Даниел Лорер КАДЪР: БНТ

Може би сме свидетели на едно служебно правителство, което министър по министър се превръща в редовно, каза Лорер

Наблюдаваме една игра между ГЕРБ и президента. Това каза в "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ депутатът от ПП-ДБ Даниел Лорер. 

"Ние нямахме никакъв коментар относно самата личност на Даниел Митов, напротив - той е доказан професионалист. Бил е на тази роля и ние нямаме никакви съмнения в неговите професионални квалификации. Това, което трябваше да се случи е служебният премиер Главчев при положение, че 2 пъти в една седмица е сбъркал в избора си на външен министър, да заповяда в парламента и да каже: "Обърках се 2 пъти, имаме проблем с Външно, имаме проблем с политиките на моите избори до момента, какво правим?". Тогава щеше да премине много по-гладко тази смяна, ако тя наистина се налага. Ние от ПП нямаме никаква идея какво се случва там. Виждаме, че президентът и ГЕРБ не могат да се разберат за тази роля, в резултат на което Главчев се единствено и само с ГЕРБ и избира отново човек от ГЕРБ в рамките на няколко дни", посочи Лорер. 

"Ако президентът и ГЕРБ редят правителството, ние няма как да бъдем отговорни за това или пък да не се противопоставяме, когато може би сме свидетели на едно служебно, което министър по министър се превръща в редовно", каза още той.

Очаквайте подробности.           

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Други от От страната и света

В Гърция ще може да теглиш пари в брой от магазините от 2026 г.

В Гърция ще може да се теглят пари в брой от магазините от началото на 2026 г.  При покупка от магазините клиентът ще може да изтегли и пари в брой без банкомат, информират гръцките банки

Желания за пони, папагал, живо мече "изскачат" от писма до дядо Коледа на деца от Добрич

"С 845 писма от различни места от област Добрич – детски градини, училища, семейства, завърши  тазгодишният конкурс "Най-красиво писмо до дядо Коледа"

18-годишно момиче загина при катастрофа край село до Варна

Момиче на 18 години загина тази сутрин при катастрофа край село Казашко, съобщиха от дирекцията на полицията във Варна. Инцидентът е станал около 8:30 часа

50-годишен мъж е тежко ранен при катастрофа в Козлодуй

Мъж е тежко ранен при катастрофа, станала в Козлодуй, съобщиха от Областната дирекция на МВР във Враца. Според информацията лек автомобил „Сеат Алхамбра", управляван от 26-годишен водач от с

Бил Клинтън и Майкъл Джексън сред гостите на педофила Епстийн

В петък правосъдното министерство на САЩ публикува голям транш снимки и документи, свързани с Джефри Епстийн. На снимките присъстват едни от най-известните световни личности

>