Корнелия Нинова към президента: Сменете Главчев

17.04.2024 10:53 Ива Тончева
Корнелия Нинова с дясната си ръка в партията Борислав Гуцанов. Снимка НИКОЛАЙ ЛИТОВ

"Не преговаряй, не се пазарете за министрите с мафията и задкулисието. Просто сменете Главчев", обърна се към президента Румен Радев лидерката на БСП Корнелия Нинова от трибуната на Народното събрание.

"Последните 48 часа в държавата се случват неща, които представляват погром върху държавността и принципите на правовата държава", каза Нинова.

"2 април - Бойко Борисов: "Не се месим за служебното правителство. 9 април - Бойко Борисов: "Категорично заявих пред посланиците на страните от ЕС, че ГЕРБ няма връзка със служебното правителство. 15 април - Бойко Борисов: "Главчев да смени външния министър. Ако служебния премиер не се съобрази с тази препоръка, ще направя да се съобрази впоследствие", припомни социалистката събитията от последните дни за смяната на външния министър и ролята на ГЕРБ в събитията.

"Г-н Главчев видяхте ли кой може да ви принуди, да ви заплашва, че ако не го направите ще има последици за вас. Целия Европейски съюз го видя. Това е пуделщина в политиката", обърна се Нинова и към служебния премиер Димитър Главчев. 

"Утре Борисов може да нареди на Главчев какви да са резултатите от изборите и тях ли ще изпълни" попита социалистката. 

"Паралелната държава става официална, ръководена лично от Бойко Борисов. Това е моделът Борисов, който беше възстановен с така наречената съдебна реформа на демократичните сили", категорична беше Нинова. 

Други от От страната и света

Изпращат Калушев, Ники и Александър с будистки ритуал, бащата на Златков – против (Обзор)

Прокуратурата разреши погребението на тримата Според пастрока на младежа нито един от мъжете не би наранил друго човешко същество или би посегнал на живота си Най-вероятно със специален будистки

САЩ харчат по $ 900 млн. на ден за войната с Иран

Доналд Тръмп се зарече конфликтът да продължи до пълната капитулация на Техеран $ 900 млн. на ден струва войната на САЩ срещу Иран, показва анализ на Центъра за стратегически и международни

Иво Христов: Не виждам ПП и БСП като съюзници на "Прогресивна България"

"Прогресивна България" значи заявка за излизане от застоя, в който се намира България - институционален, бих казал дори морален. Същата мотивация изкара хората на улиците на няколко пъти през

Два гръцки F-16 ще ни пазят от ирански балистични ракети, на стратегически точки в Южна България разполагат ПВО (Обзор)

Операцията е наречена "Щитът на Ахил", Запрянов във връзка и с турския министър Премиерът иска американските самолети да бъдат преместени от софийското летище на военно Над 1000 българи евакуирани

Крум Зарков: Чувствам подкрепа, ще надживеем трудния период на БСП

Чувствам подкрепа, която ме кара да съм убеден, че ще надживеем този труден период, за да заемем мястото, отредено на единствената значима лява партия у нас, а именно - централното

>