Гуцанов: Договорът за "Боташ" трябва да бъде предоговорен

11.04.2024 10:50 Лиляна Клисурова
Борислав Гуцанов СНИМКА: БСП

Срамен и заробващ договор за България. Така определи договора между "Булгаргаз" и турската фирма "Боташ"  Борислав Гуцанов от БСП.

В момента 486 хиляди евро плащаме всички ние, независимо дали ползваме или не тази газ, идваща през "Боташ", обясни зам.-шефът на БСП.

Пълно безобразие, направено по време на служебния кабинет, и продължаващо в момента, защото същите хора, които са подписали тогава договора, са пак, коментира той. И разказа, че само 8 министри са го подписали, което прави този акт делегитимен.

Много трудно може да бъде развален този договор, защото той е за 2,2 млрд. и не виждам как турската страна може да се съгласи да бъде развален, но трябва да бъде предоговорен и да бъдат подобрени условията по него, категоричен бе Гуцанов. 

Затова парламентарната комисия го изпраща в прокуратурата и ДАНС.

БСП ще поиска да бъдат освободени досегашните директори на "Булгаргаз", които и тогава са били такива, как година и половина те продържават да изпълняват тези функции и как те ще го предоговарят, когато са го подписали, допълни Гуцанов.

9,19 долара такса за пренос, докато с Гърция е 4 евро. Кой ги е договарял тези условия и защо още не са подведени под отговорност, попита Гуцанов. 

Следващата сряда докладът на комисията ще бъде обсъден в пленарната зала.

Други от От страната и света

Ерик Дейн си отиде в деня, в който преди 20 г. се появи в “Анатомията на Грей”

Последните думи към дъщерите му: Живейте в настоящето, влюбете се, избирайте приятелите си мъдро 19 февруари 2006. В този ден е излъчен епизодът от втория сезон на сериала “Анатомията на Грей”

Андрей Янкулов кани юристи да изработят критерии за номиниране на позиции в съдебната система

Служебният министър на правосъдието Андрей Янкулов обяви, че ще покани представители на професионалните юридически общности и гражданския сектор на консултации за изработване на критерии за номинации

Експлозии разтърсиха Багдад и Ербил

Експлозии бяха чути тази вечер в иракската столица Багдад и в град Ербил, в Иракски Кюрдистан, съобщиха журналисти от Франс прес. Причината за силните експлозии в Багдад остава неизвестна

Отломки от иранска ракета удариха луксозен небостъргач в Дубай (Видео)

Отломки от иранска ракета, която е била прехваната от ОАЕ, удариха луксозен небостъргач в Дубай, пише "Дейли мейл".  Снимки и видеа в социалните мрежи показват как известната сграда Marina Tower 23

Цицелков: Пия, пуша, не си мълча, не съм удобен

Пия, пуша, не си мълча, не съм удобен, свалям апликации, звезди и каквото мине наоколо. Така започна своя публикация във фейсбук бившият служебен вицепремиер за честни избори Стоил Цицелков

>